13. 11. 2017 08:33 | BRATISLAVA/kacs

Stačila sekunda a chlapec by sa už domov nevrátil. Z tohto videa behá mráz po chrbte

Takéto nebezpečenstvo číha na vaše deti na frekventovaných cestách.

Toto vôbec nemuselo dobre dopadnúť. Chlapec vletel od kamión.
Toto vôbec nemuselo dobre dopadnúť. Chlapec vletel od kamión. Foto: Repro foto: YouTube/Dagbladet

Chlapec len tesne unikol smrti. Pri sledovaní týchto desivých záberov sa vám dych zastaví. Skupinka detí vystupuje v nórskej obci Høyanger z autobusu, niektoré z nich sa chystajú prejsť po ceste, prebiehať ale začnú za autobusom, o premávke v protismere tak nemôžu mať najmenšie tušenie, informuje tn.cz.

Keď jedno z detí vybehne do druhého pruhu, zmocní sa ho panika, zatiaľ čo sa na neho rúti rýchlo rozbehnutý kolos. Vodič vďaka upozorneniu druhého kamiónu a rýchlym reflexom v poslednej chvíli dupne na brzdy. Klobúk dole za jeho úžasnú a najmä rýchlu reakciu.


"Videl som, čo sa bude diať, ale bolo to málo, čo som mohol urobiť," uviedol pre NRK Tor Bjørn Kyrkjebø, ktorý stál v kamióne za autobusom. "Videl som cez strechu autobusu, ako sa rýchlo blíži kamión. Začal som blikať a trúbiť, aby som upozornil dopravu aj mladých ľudí," doplnil Kyrkjebø.

Dieťa sa v poslednej chvíli rozbehne správnym smerom od kamiónu, ten zatiaľ sprudka brzdí, celá kabína sa pri tom nahne a rozkýva. Dieťa malo neuveriteľné šťastie. Bola to naozaj tesnotka. Vodič v protiidúcom aute zverejnil video, aby varoval ďalších ľudí pred nebezpečenstvom, ktoré číha na frekventovaných cestách.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?