14. 11. 2017 06:25 | CHILPANCINGO/TASR

V rokline v Mexiku našli najmenej 14 obhorených tiel. Najskôr ich niekto rozštvrtil

Väčšina nájdených tiel bola pred spálením rozštvrtená a nachádzala sa v pokročilom štádiu rozkladu.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Mexické úrady našli v štáte Guerrero na juhozápade Mexika obhorené pozostatky najmenej 14 tiel, ktoré boli ukryté na dne 400 metrov hlbokej rokliny. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie miestnej polície.

Zuhoľnatené telesné pozostatky viacerých osôb sa našli na dne rokliny pri meste Copanatoyac, pričom polícia a hasiči pracujú na ich vyzdvihnutí, uviedol v pondelok hovorca miestnej polície Roberto Álvarez Heredia. Väčšina nájdených tiel bola pred spálením rozštvrtená a nachádzala sa v pokročilom štádiu rozkladu.

Podľa internetovej stránky Noroeste polícia páchateľov, ktorí sa zatiaľ neidentifikované telá pokúšali spáliť, vypátrala. Pri ich prenasledovaní, počas ktorého došlo k prestrelke, utrpelo údajne zranenia päť policajtov. Informácie o tom, či bol v súvislosti s prípadom niekto zadržaný, polícia nezverejnila.

Guerrero, kde sa nachádza aj kedysi vyhľadávané letovisko Acapulco, je druhým najnebezpečnejším štátom v celom Mexiku - vlani tam bolo zavraždených približne 2000 ľudí.

Komentáre ( 0)