21. 11. 2017 10:23 | VARŠAVA/kacs

Mladá lekárka sa upracovala k smrti. Na pohotovosti slúžila 24 hodín

V uplynulých týždňoch po celej krajine protestovali lekári, sťažovali sa na zlé podmienky.

Katarzyna W.
Katarzyna W. Foto: Facebook/Radio Zet

Dvadsaťosemročná lekárka Katarzyna W. z poľskej Niepolomice zomrela počas služby na pohotovosti. Príčinou bola extrémna prepracovanosť. Za osem dní odpracovala šesť služieb a v deň svojej smrti slúžila 24 hodín, informovalo poľské RadioZet.

Mladá lekárka počas služby náhle skolabovala. Kolegovia sa jej síce snažili poskytnúť prvú pomoc, ale už bolo neskoro. Pitva preukázala, že príčinou úmrtia bol infarkt. Podľa kolegov si v posledných dňoch sťažovala na únavu a prepracovanie.

ZDROJ: Facebook/Radio ZET

Prípadov náhlych úmrtí v dôsledku prepracovania stále pribúda. Napríklad v Japonsku už zaznamenali niekoľko prípadov. Japonec, ktorý pracoval ako robotník a mal 190 hodín nadčasov, spáchal minulý mesiac samovraždu. Podobný prípad riešili už v roku 2013.

Zamestnankyňu verejnoprávnej televízie tiež zabila prepracovanosť. Mesačne mala 159 hodín nadčasov a zomrela na zlyhanie srdca. Japonsko je známe neúmerným zaťažením ľudí v práci a s touto problematikou bojuje dlhodobo.

Naopak v Poľsku je to prvý známy prípad úmrtia z prepracovanosti. V uplynulých týždňoch po celej krajine protestovali lekári, ktorí sa sťažovali na zlé podmienky, nízke platy, dlhé zmeny a mnoho nadčasov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?