Štvrtok 14.12. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
23. 11. 2017 22:09 | RÍM/TASR

Prokuratúra začala vyšetrovať 23 ľudí v prípade zavaleného hotela

Prípadné obvinenia môžu zahŕňať aj neúmyselné zabitie.

Záchranári pokračujú v hľadaní nezvestných osôb.
Záchranári pokračujú v hľadaní nezvestných osôb. Foto: TASR
Záchranári sa nevedeli dostať na miesto.
Záchranari pátrajú po ľuďoch z hotela.
Záchranná akcia pokračuje.

Talianska prokuratúra začala vo štvrtok vyšetrovať 23 ľudí v súvislosti s pádom snehovej lavíny na hotel Rigopiano, v ktorom v januári zahynulo 29 ľudí. Informovala o tom agentúra AP.

Vyšetrovatelia skúmajú, či nedošlo k porušeniam platných predpisov v súvislosti s povolením výstavby horského hotela v oblasti ohrozenej lavínami. Tiež zisťujú, či hotel nemal byť evakuovaný po zemetrasení, ktoré predtým zasiahlo neďalekú oblasť pri meste Farindola v stredotalianskej provincii Pescara. Tiež skúmajú aj to, či príslušné orgány nezareagovali na prosby o záchranu osôb zo zavaleného hotela príliš pomaly.

Podľa talianskej tlačovej agentúry ANSA začala prokuratúra vyšetrovať celkovo 23 ľudí s tým, že prípadné obvinenia môžu zahŕňať aj neúmyselné zabitie.

Lavína zasypala hotel v stredotalianskom regióne Abruzzo v noci na 18. januára, keď ľudia spali. Okolitú oblasť zasiahlo krátko predtým zemetrasenie, zatiaľ čo prístupová cesta k hotelu bola po výdatnom snežení neprejazdná.

Pôvodne horská chata ležiaca v nadmorskej výške 1200 metrov bola začiatkom 70. rokoch prestavaná a rozšírená na štvorhviezdičkový hotel s ponukou kúpeľných procedúr.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?