Štvrtok 14.12. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
24. 11. 2017 06:21 | BUDAPEŠŤ/TASR

Kameramanke, ktorá kopala do migrantov, zakázali vstup do parlamentu

Počas rozhovoru totiž urazila jedného z poslancov.

Maďarská kameramanka nastrčila nohu a utečenec s dieťaťom na rukách sa na nej potkol.
Maďarská kameramanka nastrčila nohu a utečenec s dieťaťom na rukách sa na nej potkol. Foto: YouTube

Maďarskej kameramanke Petre Lászlóovej, ktorú v roku 2015 natočili, ako v juhomaďarskej obci Röszke kopala do migrantov, zakázali vo štvrtok vstup do maďarského parlamentu. Počas rozhovoru totiž urazila jedného z poslancov, informovala agentúra AP. Vedúci tlačového oddelenia maďarského parlamentu uviedol, že zákaz bude v platnosti do konca práve prebiehajúcej schôdze, a síce do polovice decembra. 

Kameramanku uznal ešte v januári okresný súd v Segedíne v súvislosti s kauzou kopania do migrantov vinnou z prečinu výtržníctva a odsúdil ju na tri roky podmienečného odňatia slobody. 

Lászlóovú, ktorá momentálne pracuje pre provládny internetový portál pestisracok.hu, zachytila tento pondelok kamera pri tom, ako sa vo vestibule parlamentu háda s Györgym Szilágyim z maďarskej ultrapravicovej strany Jobbik. 

Poslanec odmietal odpovedať na otázky zmieneného serveru s tým, že podľa neho ide o provládny a propagandistický portál. Prekvapilo ho pritom, že Lászlóová pre takýto portál pracuje. Televízia N1TV, v ktorej kameramanka pracovala ešte pred incidentom s migrantmi, je totiž blízka práve Jobbiku. 

Lászlóová údajne reagovala neslušne, poslancovi sa však za svoje slová neskôr ospravedlnila. Kameramanky sa zastal aj šéfredaktor portálu pestisracok.hu Gergely Huth.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?