Pondelok 18.12. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
24. 11. 2017 19:16 | MAĎARSKO/TV Markíza

Maďarsko je v šoku! Pedofilný učiteľ si naplánoval únos 11-ročného žiaka

Jeho zámer objavili náhodou na letisku.

Archívne snímka.
Archívne snímka. Foto: ENEX

Otrasný prípad odhalila maďarská polícia. Pedofilný učiteľ chcel uniesť len 11 ročného školáka do Londýna. Na letisku ich však odhalili a zadržali. Podrobnosti tohto prípadu sú viac ako šokujúce, pretože chlapec aj učiteľ si útek dokonale naplánovali.

V tomto kultúrnom centre sa učiteľ po prvý raz stretol s len jedenásťročným chlapcom. Zoltán (32) viedol technický krúžok pre budúcich programátorov robotiky. Podľa polície sa hanblivý chlapec s učiteľom po čase zblížili a žiak začal chodiť k nemu domov na doučovanie.

„Zatiaľ nevieme, či chlapca zneužíval. Keďže zrejme nemali pohlavný styk, tak budeme hovoriť o sexuálnom obťažovaní a nie o zneužívaní. Chlapca určite čaká liečba a za jeden či dva roky sa z toho môže úplne dostať," tvrdí psychologička Judit Benak Tomori.

Chlapcovi rodičia už v lete zbadali, že niečo nie je v poriadku. V jeho telefóne objavili esemesky so sexuálnym obsahom. Okamžite zavolali políciu, ktorá začala učiteľa vyšetrovať. Šokovaní boli aj spolužiaci 11 ročného chlapca.

„Učiteľ nám tvrdil, že to je jeho synovec. Boli spolu aj v letnom tábore, čím sa vždy chválil a aj tam boli stále spolu," prehovoril chlapcov spolužiak.

Presne tak ako ich nakrútili spolužiaci. Učiteľ v bielom tričku sa na technickom krúžku vždy zdržiaval v tesnej blízkosti chlapca. Útek z letiska bol doslova filmový. Učiteľ mal falošný preukaz a tvrdil, že je z Afriky. Z 11 ročného chlapca spravil svojho syna, ostrihal a zafarbil mu vlasy a dal mu aj piercing.

„Colníci počas kontroly dokumentov na letisku zistili, že to nie sú originály, pretože mali odlišný materiál aj farbu. Potom 32 ročného muža zatkli," povedala k prípadu hovorkyňa maďarskej prokuratúry Bettina Bagoly.

Učiteľ mal navyše v batožine rôzne sexuálne hračky ale aj pravé doklady s ktorými sa chcel preukázať až v Londýne.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?