Správy z vášho kraja:
30. 11. 2017 21:15 | PRAHA/TASR

Babiš už hovoril o viacerých budúcich ministroch svojej vlády

Prezident Miloš Zeman by Andreja Babiša mal vymenovať za premiéra 6. decembra.

Predseda hnutia ANO Andrej Babiš.
Predseda hnutia ANO Andrej Babiš. Foto: TASR

Po utorkovom prijatí Andreja Babiša prezidentom Česka Milošom Zemanom na Pražskom hrade to vyzeralo, že si verejnosť bude musieť počkať na mená potenciálnych ministrov budúcej vlády až do stretnutí hlavy štátu s nováčikmi spomedzi nich.

Realita je však iná, pretože tak prezident, ako aj líder hnutia ANO zverejňujú postupne mená kandidátov na riadenie jednotlivých rezortov.

Zeman potvrdil, že na čele rezortu dopravy zostane Dan Ťok.

Babiš, ktorý pôvodne hovoril o tom, že mená nezverejní na žiadosť hlavy štátu, už postupne potvrdil, s kým uvažuje na riadenie viacerých rezortov.

Podľa jeho štvrtkových informácií pre Rádiožurnál Českého rozhlasu by sa novou ministerkou financií mala stať jeho niekdajšia námestníčka Alena Schillerová, rezort priemyslu by mal riadiť Tomáš Hüner, ktorý v súčasnosti pracuje pre nadnárodnú spoločnosť, a novou ministerkou práce a sociálnych vecí by sa mala stať radná zo Stredočeského kraja Jaroslava Němcová.

Rezort vnútra by podľa Babišových slov mal riadiť šéf bezpečnosti v strojárskej spoločnosti Vítkovice Lubomír Metnar a riadenia ministerstva pôdohospodárstva by sa mal ujať spolumajiteľ pôdohospodárskeho a potravinárskeho koncernu Úsovsko Jiří Milek.

Ako je známe, nomináciu na post ministerky obrany potvrdila aj doterajšia ministerka pre miestny rozvoj Karla Šlechtová.

Prezident Miloš Zeman by Andreja Babiša mal vymenovať za premiéra 6. decembra. V ďalších dňoch sa hlava štátu chce stretnúť so všetkými nováčikmi navrhovanými po prvý raz na pôsobenie vo vláde, aby 13. decembra slávnostne vymenoval nový kabinet.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?