13. 12. 2017 08:41 | TBRATISLAVA/kacs

Potreboval peniaze na svadbu a liečbu chorej matky. Osudným sa mu stal 62-poschodový mrakodrap

Lezec výzvu nezvládol, pošmykol sa a spadol.

Číňan nezvádol výzvu, spadol zo 62-poschodového mrakodrapu.
Číňan nezvádol výzvu, spadol zo 62-poschodového mrakodrapu. Foto: YouTube/How To??

To, čo najviac miloval, sa mu stalo osudným. Čínan Wu Yongning (†26) zaplavoval sociálne siete extrémnymi a fascinujúcimi videami. Preslávil sa lezením po výškových budovách bez akékohokoľvek istenia. Získal si tisíce fanúšikov.

Muž vo videách opakovane varoval, aby sa odvážlivci nesnažili jeho výkony napodobňovať. Sám prešiel náročným tréningom bojových umení a v minulosti svoje zručnosti predvádzal na televíznych a filmových nakrúcaniach. Značnú popularitu mu prinieslo ale práve až lezenie po výškových budovách, ktoré bolo oveľa výnosnejšie.

Fanúšikovia ale spozorneli, pretože mladý muž od začiatku novembra neuverejnil žiadne video. Tú najhoršiu správu potvrdila aj jeho priateľka. Podľa čínskych médií sa mladík zúčastnil bližšie nespresnenej lezeckej výzvy, v ktorej víťaz mohol získať znáčný finančný obnos. "Deň po súťaži chcel požiadať svoju priateľku o ruku," povedal denníku The South China Morning Post jeho nevlastný strýko. "Potreboval peniaze na svadbu a liečbu pre chorú matku," dodal muž. Veľkú výzvu ale nezvládol. Z mrakodrapu, ktorý mal 62 poschodí, sa pošmykol a spadol.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?