13. 12. 2017 11:20 , článok bol aktualizovaný 13. 12. 2017 18:56 | ASCHACH AN DER DONAU/TASR

Ďalší výbuch v Rakúsku, hlásia desiatky zranených

V areáli spoločnosti Agrana v obci Aschach an der Donau unikal chlór, neskôr nastal výbuch.

Výbuch v areáli spoločnosti Agrana v obci Aschach an der Donau.
Výbuch v areáli spoločnosti Agrana v obci Aschach an der Donau. Foto: Facebook/laumat.at

Únik malého množstva chlóru, ku ktorému došlo po chemickej reakcii pri prečerpávaní zo železničného vagóna v areáli spoločnosti Agrana v hornorakúskej obci Aschach an der Donau, spôsobil podľa aktualizovanej informácie rakúskych internetových portálov v stredu zranenia najmenej 37 ľudí.     

Údaje o počte zranených osôb sa však rozchádzajú a siahajú až nad hranicu 40. Zhodujú sa však v tom, že množstvo zamestnancov v okolí pocítilo v krátkom čase ťažkosti s dýchaním rôzneho rozsahu, ako aj v tom, že deväť ľudí utrpelo vážnu ujmu na zdraví a jedna osoba leží na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Príčinou úniku bolo podľa doterajších poznatkov zrejme pochybenie obslužného personálu.

Na mieste zasahovali štyri desiatky hasičov a asi 80 policajtov a záchranárov. Na objasnení príčin úniku pracujú členovia viacerých expertných tímov.   

V popoludňajších hodinách evakuáciu zamestnancov po konzultácii všetkých zainteresovaných zložiek vyhlásili za ukončenú.   

V závode sa nachádzalo 200 z celkove 280 zamestnancov, pretože výroba v tomto týždni pauzovala pre plánovanú opravu a údržbu. Firma Agrana spracováva kukuricu, zemiaky a pšenicu a vyrába z nich škrob. Vo svete má 55 pobočiek, päť z nich sa nachádza v Rakúsku. Zamestnáva približne 8600 ľudí.

ZDROJ: Facebook/laumat.at


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?