19. 12. 2017 06:40 , článok bol aktualizovaný 19. 12. 2017 06:33 | PARÍŽ/TASR

Zrážka školského autobusu a vlaku vo Francúzsku má šiestu obeť

Nehoda sa stala na nechránenom železničnom priecestí.

Neďaleko miesta tragédie vo Francúzsku.
Neďaleko miesta tragédie vo Francúzsku. Foto: Profimedia

Šieste dieťa podľahlo v pondelok zraneniam, ktoré utrpelo pred minulý týždeň pri zrážke regionálneho vlaku so školským autobusom v južnom Francúzsku. Informovala o tom televízia BFMTV s odvolaním sa na oznámenie departmentu Pyrénées-Orientales.

Vážna nehoda si vo štvrtok vyžiadala 17 zranených, medzi ktorými je aj 46-ročná vodička autobusu. Štyri deti vo veku 12 a 13 rokov zahynuli priamo na mieste nešťastia, piate zomrelo o deň neskôr. V školskom autobuse sa viezlo 23 žiakov z Lýcea Christiana Bourquina v mestečku Millas vo veku od 11 do 15 rokov.

K nehode došlo krátko po 16.00 h na chránenom železničnom priecestí v Millas ležiacom západne od Perpignanu. Vlak tam narazil do zadnej časti školského autobusu, ktorý následne rozlomil na dve polovice. Časť vlaku sa vykoľajila.

Príčina tragédie je predmetom troch nezávislých vyšetrovaní: jedno vedie prokuratúra, druhé úrad pre vyšetrovanie dopravných nehôd (BEA-TT) a tretie železničná spoločnosť SNCF. Proti sebe stoja tvrdenia vodičky, podľa ktorej boli závory na priecestí zdvihnuté, a rušňovodiča, podľa ktorého boli spustené, uviedla BFMTV.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?