Správy z vášho kraja:
15. 12. 2017 08:28 , článok bol aktualizovaný 15. 12. 2017 22:08 | RAVENSBURG/TASR

Za haváriou cessny na juhu Nemecka mohol byť ľad na krídlach

Príčiny havárie vyšetruje polícia.

Letecké nešťastie v Nemecku.
Letecké nešťastie v Nemecku. Foto: TASR

Experti nemeckého Spolkového úradu pre vyšetrovanie leteckých nehôd začali už v priebehu uplynulej noci so skúmaním možných príčin havárie šesťmiestneho lietadla typu Cessna Citation Mustang 510, ku ktorej došlo vo štvrtok večer neďaleko obce Sieberatsreute v okrese Ravensburg na juhozápade Nemecka.

Ako vyplýva z doteraz zistených poznatkov, stroj patril leteckej taxislužbe Sky Taxi z rakúskej spolkovej krajiny Vorarlbersko so sídlom v Bregenzi.

Záchranári stoja na mieste havárie šesťmiestneho lietadla.
Záchranári stoja na mieste havárie šesťmiestneho lietadla. Foto: TASR
 

V čase havárie ho pilotoval sám úradujúci šéf firmy, 45-ročný pilot, ďalšími obeťami boli o štyri roky starší Viedenčan a 79-ročný nemecký podnikateľ Josef Wund označovaný za "kráľa kúpeľov", ktorý vybudoval okrem iného aj nemecký pavilón na Svetovej výstave Expo 2000 v Hannoveri.

Stroj sa zrútil krátko pred pristátím vo Wundovom bydlisku Friedrichshafene, príčiny objasní až vyšetrovanie.

Rakúsky špecializovaný internetový portál pre letectvo Austrian Navigation priniesol informáciu, že jestvujú indície naznačujúce prítomnosť ľadu na krídlach cessny. Zostáva však nezodpovedanými otázkami, či to zodpovedá skutočnosti a ak áno, či to mohla byť príčina leteckého nešťastia, ktoré neprežil nikto z trojice na palube.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?