17. 12. 2017 07:24 | NEW YORK/TASR

Trump zakázal úradníkom používať sedem slov

Vo svete komunikácie patria k bežným.

Donald Trump
Donald Trump Foto: TASR

Vedúci predstavitelia zdravotníckeho sektora USA sú znepokojení správami o tom, že úradníkom najvyššej verejnej zdravotníckej agentúry v krajine bolo povedané, aby v oficiálnych rozpočtových dokumentoch nepoužívali slová ako "plod" (fetus), "transrodový" (transgender) alebo "založený na vedeckých dôkazoch" (science-based). Informovala o tom v sobotu (16. 12.) agentúra AP.

Zdravotní experti tak reagovali na článok uverejnený denníkom Washingtone Post, podľa ktorého bol tento zákaz vydaný Trumpovou administratívou na stretnutí vedúcich predstaviteľov Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC).

Anonymný zdroj denníku povedal, že zamestnanci CDC pracujúci na rozpočte inštitúcie nemajú v dokumentoch týkajúcich sa rozpočtu na budúce obdobie používať sedem slov a fráz.

Okrem vyššie spomínaných sú to tieto slová a slovné spojenia: "zraniteľný" (vulnerable), "diversity" (rozmanitosť), "nárok" (entitlement) a "založený na dôkazoch" (evidence-based).

Úradník CDC potvrdil v sobotu nedávne stretnutie, na ktorom úradníci dostali spätnú väzbu, aby prehodnotili jazyk, ktorý používajú v rozpočtových dokumentoch.

Komentáre ( 0)