17. 12. 2017 10:19 | LONDÝN/TASR

Najnovší prieskum: Každý druhý Brit chce ostať v Únii

Vlani hlasovali v pomere 52 ku 48 za odchod krajiny z EÚ.

Londýn
Londýn Foto: TASR

Až 51 percent Britov by teraz uprednostnilo zotrvanie krajiny v Európskej únii, ukázal prieskum, ktorý uskutočnil výskumný ústav BMG pre denník The Independent. Informáciu o výsledkoch prieskumu priniesla v noci na nedeľu agentúra DPA.

Z prieskum, ktorého sa v období od 5. do 8. decembra zúčastnilo 1 508 dospelých respondentov, vyplynulo, že len 41 percent Britov teraz podporuje vystúpenie krajiny z EÚ.

To znamená, že tí, ktorí chcú zostať v EÚ je predstihli tých, ktorí si želajú odchod z EÚ o 10 bodov, čo je najväčší rozdiel od referenda, ktoré sa uskutočnilo v júni 2016.

Sedem percent respondentov v prieskume "nevedelo odpovedať" na otázku "Malo by Spojené kráľovstvo zostať členom Európskej únie alebo by ju malo opustiť?"

V referende v roku 2016 Briti hlasovali v pomere 52 ku 48 za odchod krajiny z EÚ. Kampaň za vystúpenie krajiny z 28-členného bloku bola vedená Britskou stranou nezávislosti a euroskeptikmi z Konzervatívnej strany.

Lídri členských krajín Európskej únie v piatok (15. decembra) na summite v Bruseli schválili prechod do druhej fázy rokovaní o brexite.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?