01. 01. 2018 11:42 | PALM BEACH/TASR

Trump privítal nový rok okázalou párty na Floride

"Bude to fantastický rok 2018," vyhlásil po príchode na večierok vo vyzdobenej tanečnej sále.

Donald Trump s manželkou Melaniou a synom Barronom prichádzajú na oslavy Silvestra vo svojom floridskom sídle Mar-a-Lago.
Donald Trump s manželkou Melaniou a synom Barronom prichádzajú na oslavy Silvestra vo svojom floridskom sídle Mar-a-Lago. Foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump privítal príchod nového roka okázalým večierkom vo svojom súkromnom klube v Palm Beach na Floride. Predpovedal pritom, že rok 2018 bude pre Spojené štáty "úžasným" rokom, informovala v pondelok agentúra AP. 

Trump oslavoval Silvestra vo svojom floridskom sídle Mar-a-Lago spolu s manželkou Melaniou, synom Barronom, dcérou Ivankou a ďalšími členmi svojej rodiny. Členov Trumpovej vlády zastupoval minister financií Steven Mnuchin.

"Bude to fantastický rok 2018," vyhlásil po príchode na večierok v tamojšej vyzdobenej tanečnej sále Trump, ktorý si na túto príležitosť obliekol smoking. Vyjadril pritom presvedčenie, že americký akciový trh bude naďalej rásť a že do USA budú stále prichádzať nové spoločnosti.

Pripomenul tiež niekoľko svojich tohtoročných úspechov, za ktoré označil schválenie veľkej daňovej reformy, umožnenie ťažby ropy v prírodnej rezervácii na Aljaške a čiastočné zrušenie reformy zdravotníctva zavedenej jeho predchodcom Barackom Obamom.

Šéf Bieleho domu pri tejto príležitosti odmietol obšírnejšie reagovať na slová severokórejského vodcu Kim Čong-una, ktorý v novoročnom príhovore povedal, že už má na svojom pracovnom stole atómové tlačidlo. "Uvidíme," odpovedal Trump na príslušnú otázku.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?