Správy z vášho kraja:
03. 01. 2018 11:32 | VRATIMOV/zž

Rodinu v Česku otrávila nechtiac babička: Namiesto korenia použila marihuanu

Prípadom sa preto zaoberá už aj polícia.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Trompinex/shutterstock.com

Takmer celá rodina z Vratimova, okres Ostrava-mesto, skončila v nemocnici po sviatočom obede ešte počas Vianoc. Zistilo sa však, že nešlo o otravu jedlom, ale marihuanou. Prípadom sa preto zaoberá už aj polícia. Babka pripravovala pečenú kačku, keď ju korenila, zrejme si pomýlila majoránku s marihuanou. Píše český portál polar.cz.

Po obede ale šiesti členovia rodiny, vrátane dvoch detí, skončili v nemocnici. Prišlo im zle a tak zavolali záchranku. "Išlo o nevoľnosti, zvracanie, bolesti hlavy, ale aj halucinácie. Všetci boli pri vedomí," povedal Lukáš Humpl zo Zdravotnickej záchrannej služby.

Záchranári sa domnievali, že môže ísť o otravu oxidom uhoľnatým alebo botulotoxínom. Odobrali aj vzorky jedla, ktoré poslali do laboratória. Bolo to jasné, rodina sa otrávila marihuanou. Kačku mala babička posypať sušenou marihuanou, ktorú dedko používal na liečebné účely.

"Rozdiel je, pokiaľ to ten človek užije vedome a očakáva účinky, než človek, ktorý to užije nevedome. Tam sa zvýrazní nežiadúci účinok ako je panika, trasenie a tachykardia," vysvetlila lekárka Marie Staňková z Ústavu súdneho lekárstva.

Otravu rieši aj polícia, ktorá zisťuje množstvo a pôvod marihuany a či nedošlo k spáchaniu trestného činu.

Dedko bol jediný, kto neskončil v nemocnici s otravou, keďže je na marihuanu zvyknutý.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?