Správy z vášho kraja:
11. 01. 2018 19:45 | PAKISTAN/TV Markíza

Mladá Češka vysvetlila, ako sa jej mohlo do batožiny dostať 9 kíl heroínu

Ctižiadostivá, ale naivná. Tak vidia mladú Češku mnohí užívatelia Facebooku.

Mladá pašeráčka.
Mladá pašeráčka. Foto: TV Markíza

Zo študentky cirkevnej školy pašeráčka! Češka, ktorej v Pakistane objavili v kufri heroín, sa k prevozu kontrabandu priznala. To, že mala v kufri tvrdé drogy, ale vraj netušila. Iba 21-ročnú ženu teraz čaká súd. Hrozí jej doživotie za mrežami, vylúčený nie je ani trest smrti!

Ctižiadostivá, ale naivná. Tak vidia mladú Češku mnohí užívatelia Facebooku, ktorí ju na sociálnej sieti nešetria ani kritickejšími komentármi. 21-ročná Tereza chodila ešte pred piatimi rokmi do cirkevnej školy, privyrábala si prácou v továrni. Vtedajší život však vymenila za dobrodružstvo.

Podľa českých médií odišla do zahraničia, kde si chcela zarobiť na luxusný životný štýl a venovať sa modelingu.

Túžba po „lepšom" živote či priveľká dôverčivosť ju však dostali do poriadnych problémov. Mladej Češke našli v kufri na pakistanskom letisku 9 kg heroínu. Najprv tvrdila, že o zásielke netušila. Neskôr pripustila, že mala v kufri darčeky, ktoré mala dopraviť do Abú Dhabí. Časť jej priznania odvysielala aj pakistanská televízia.

Za podobné delikty pritom v Pakistane hrozí doživotie či dokonca trest smrti. Česká republika nemá s Pakistanom ani zmluvu o výmene odsúdených.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?