12. 01. 2018 19:45 | SYDNEY/TV Markíza

Kyberšikana má ďalšiu obeť! Rodičia v Austrálii pochovali svoju 14-ročnú dcéru

Ako osemročná bola tvárou reklamy austrálskych klobúkov, ktoré nosil aj filmový krokodíl Dundee.

Obeť kyberšikany Dolly.
Obeť kyberšikany Dolly. Foto: ENEX

Kyberšikana má ďalšiu obeť! Rodičia v Austrálii pochovali svoju 14-ročnú dcéru, ktorá dobrovoľne odišla z tohto života. Teraz chcú zabrániť ďalším zbytočným úmrtiam a na novú formu ubližovania upozorňujú ostatných rodičov.

 

Asi tri stovky ľudí sa prišli rozlúčiť so 14-ročnou dievčinou, ktorej už dnes nikto inak nepovie ako Dolly. Ako osemročná bola tvárou reklamy austrálskych klobúkov, ktoré nosil aj filmový krokodíl Dundee. O to viac šokovala nielen Austráliu, ale aj zahraničie, jej smrť.

Na pohrebe na ňu rodina spomínala ako na veľmi milé dievča, ktoré si našlo priateľov všade, kam prišlo. Zlomil ju však novodobý typ šikanovania, a to vo virtuálnom priestore.

Zničená rodina chce kyberšikanu dostať viac do povedomia spoločnosti. Najprv na Facebooku vyzvala tých, ktorí ich dcéru trápili, aby sa prišli na pohreb na vlastné oči pozrieť, čo napáchali. V kampani na internete zase ostatných rodičov varujú, aby si viac všímali svoje deti.

Páchatelia kyberšikany využívajú na internete anonymitu a svoju obeť môžu obťažovať v podstate kedykoľvek. Často si ani neuvedomujú, čo urážaním, šírením klebiet, či zverejňovaním strápňujúcich fotiek a videí obeti spôsobujú, lebo jej priamu reakciu nevidia.

Komentáre ( 0)