16. 01. 2018 08:54 , článok bol aktualizovaný 16. 01. 2018 11:43 | PRAHA/TASR

Imunitný výbor odporučil vydať Babiša na trestné stíhanie

Babiš na tlačovej konferencii v utorok ráno uviedol, že z neho médiá robia ľudskú obludu.

Predseda hnutia ANO Andrej Babiš.
Predseda hnutia ANO Andrej Babiš. Foto: TASR

Mandátový a imunitný výbor odporučil českej Poslaneckej snemovni, aby vydala premiéra Andreja Babiša a predsedu poslaneckého klubu jeho hnutia ANO Jaroslava Faltýnka na trestné stíhanie.

Stanovisko výboru je iba odporúčacie, o zbavení imunity rozhoduje celé plénum snemovne, informoval spravodajský server Novinky.cz.

Babiš na tlačovej konferencii v utorok ráno uviedol, že z neho médiá robia ľudskú obludu a uviedol, že s spolu s Faltýnkom požiadajú o vydanie na trestné stíhanie v kauze Čapí hnízdo.

Uviedol, že v správe Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF) sa nekonštatuje, že Čapí hnízdo je podvod. OLAF podľa neho vyšiel iba z tvrdenia "ohrdnutého a chorého úradíka, ktorý napísal, že Čapí hnízdo je podvod".

Babiš oznámil, že spoločne s Faltýnkom požiadajú Poslaneckú snemovňu o vydanie. Nemá to podľa neho však žiadnu súvislosť s utorkovým rokovaním o dôvere vlády. "Všetci predsa vieme, že tá vláda dôveru nedostane," uviedol Babiš podľa spravodajského servera iDNES.cz.

Babiš po tlačovej konferencii predstúpil pred mandátový a imunitný výbor, kde bolo na programe vypočutie práve ohľadom kauzy Čapí hnízdo. Očakáva sa, že ešte pred rokovaním snemovne o dôvere sa po takmer dvoch mesiacoch výbor v tejto veci uznesie a Babiša i Faltýnka odporučí vydať na stíhanie.

Komentáre ( 0)