Správy z vášho kraja:
16. 01. 2018 10:43 | ŠTOKHOLM/pg

Švédska zoo sa priznala k zabíjaniu levích mláďat. Dôvod je ešte viac šokujúcejší

Utratili deväť levov, pretože nemali pre nich miesto.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Anders Dahl

Zoologická záhrada vo švédskom meste Borås sa dostala pod ostrú kritiku po tom, čo sa otvorene priznala k zabitiu deviatich zdravých levích mláďat. Magazín People z tlačovej správy citoval riaditeľa zoo Bo Kjellsona, ktorý vysvetlil dôvod ich počínania.

„Od roku 2013 sme utratili deväť levov, pretože sme si ich nemohli nechať z populačno-kapacitných dôvodov. Išlo o zvieratá vo veku najviac do dvoch rokov, ktoré museli opustiť svoju svorku pre agresivitu. Tieto levy, bohužiaľ, nebolo možné premiestniť do iných komunít," uvádzalo sa vo vyhlásení.

Kjellson pre švédsku verejnoprávnu televíziu SVT uviedol, že najprv sa snažili zvieratá predať alebo umiestniť inam, žiadne zoologické záhrady sa ich však nechceli ujať. „Nie je tajomstvom, že to takto robíme a ani sa to nepokúšame skrývať. Bohužiaľ, je to prirodzená súčasť života pre niektorých levov," vysvetlil.

Podľa Kjellsona pracovníci zoo dodržiavajú etický kódex a postupujú podľa metód Svetovej a Európskej asociácie zoologických záhrad a akvárií.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?