Správy z vášho kraja:
16. 01. 2018 23:08 | WASHINGTON/TASR

Trump v úrade pribral, ale podľa lekárov je jeho zdravotný stav v poriadku

Prvú lekársku prehliadku absolvoval minulý piatok v Národnom vojenskom zdravotníckom stredisku Waltera Reeda.

Donald Trump
Donald Trump Foto: TASR/AP

Zdravotný stav amerického prezidenta Donalda Trumpa je vynikajúci. Mimoriadne dobre duňho opadol aj skríning kognitívnych funkcií.

Uviedol to v utorok (16. 1.) lekár Bieleho domu prezidentov lekár Ronny Jackson, keď novinárov informoval o výsledkoch lekárskej prehliadky, ktorej sa Trump podrobil minulý piatok - prvýkrát od svojho nástupu do funkcie prezidenta USA. 

Dr. Jackson pripustil, že Trump by mohol prijímať stravu s nižším objemom tukov a viac sa venovať telesnému cvičeniu - od septembra 2016 totiž pribral 1,36 kilogramu a momentálne váži 108,4 kilogramov pri výške 192 centimetrov. 

Analýzami sa zistili vyššie hodnoty cholesterolu - v porovnaní s odporúčaniami. Trumpovo srdce je však vo vynikajúcom stave, čo jeho lekár pripísal jeho celoživotnej abstinencii od tabaku i alkoholu. Počas lekárskej prehliadky Trumpovi namerali tlak 122/74. 

Prvú lekársku prehliadku od svojho nástupu do úradu v januári 2017 absolvoval Trump minulý piatok v Národnom vojenskom zdravotníckom stredisku Waltera Reeda v meste Bethesda v štáte Maryland, pričom vyšetrenie trvalo približne tri hodiny.

Trump sa úradu prezidenta USA ujal vo veku 70 rokov, čím sa stal najstaršou osobou v dejinách zvolenou na tento najvyšší post v USA. Dr. Jackson v utorok dodal, že Trump je zdravý a nič nebráni tomu, aby zdravým ostal aj po zvyšok svojho pôsobenia v Bielom dome.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?