17. 01. 2018 21:30 | MOSKVA/TASR

Útok na školákov v Perme majú na svedomí dvaja tínedžeri

Polícia pracuje s dvomi verziami. Podľa svedkov išlo o plánovaný útok.

Ruskí policajti hliadkujú pri vchode do strednej školy v ruskom meste Perm.
Ruskí policajti hliadkujú pri vchode do strednej školy v ruskom meste Perm. Foto: TASR/AP

Dvoch šestnásťročných tínedžerov, ktorí stáli za pondelňajším útokom na školu číslo 127 v Motovilichinskom obvode ruského mesta Perm, obvinil v stredu Vyšetrovací výbor Ruskej federácie z viacnásobného pokusu o zabitie.

Podľa oficiálnej verzie vyšetrovateľov žiak školy a jej niekdajší, medzičasom vylúčený žiak sa dostali do konfliktu, ktorý sa pokúsila ukončiť učiteľka s pomocou žiakov.

Desať detí a pedagogička utrpeli pri tom bodné zranenia, učiteľka 17 rán do hornej končatiny.

Podľa inej verzie, opierajúcej sa o výpovede viacerých očitých svedkov, však išlo o vopred naplánovaný zámerný útok maskovanej dvojice, ktorej členom bol aj jeden údajný obdivovateľ školského masakru z amerického Columbine z roku 1999.

Jeden z útočníkov bol známy svojimi psychickými problémami, pre ktoré mal aj individuálny študijný plán, respektíve sklonom k agresivite. Jeho rodičia sa vlani neúspešne obrátili na úrady s prosbou o pomoc pri riešení jeho problémov.

Obvinenie si útočníci vypočuli v stredu v nemocnici. Súd však medzičasom nariadil ich uväznenie. V prípade potvrdenia viny súdom im hrozí až sedemročný trest odňatia slobody. 

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?