Správy z vášho kraja:
18. 01. 2018 10:58 | SASKATOON/pg

Selfie s vražednou zbraňou: Zo zabitia kamarátky ju usvedčila táto fotka

Antoine sa k vražde kamarátky priznala, vraj si však nepamätala, že to urobila.

Antoine (vľavo) a jej obeť Brittney.
Antoine (vľavo) a jej obeť Brittney. Foto: Facebook/ITVNews

Kanaďanka Cheyenne Rose Antoine (21) sa v pondelok na súde priznala k zabitiu kamarátky Brittney Gargol (†18), k činu došlo ešte v marci 2015 v Saskatchewane. Na dievča padol tieň podozrenia po tom, čo na Facebooku zverejnila selfie so svojou obeťou a vražednou zbraňou iba pár hodín predtým, než k incidentu došlo.

Antoine prvotne obvinili z vraždy druhého stupňa, neskôr sa druhej kamarátke priznala, že dievčatá sa opili, užili marihuanu a dostali sa do ostrej hádky. Potom ju udrela a zaškrtila opaskom, ktorý mala na fotke oblečený, citovala BBC portál CBC News.

Čierny opasok potom polícia našla pri tele obete. Antoine v prvotnej výpovedi pri vypočúvaní uviedla, že dievčatá v osudný deň navštívili niekoľko barov, odkiaľ Brittney potom odišla s neznámym mužom. Vyšetrovanie však ukázalo, že dievča si vymýšľalo.

Súčasťou dohody o vine a treste bolo, že sa Antoine k vražde kamarátky priznala, vraj si však nepamätala, že to urobila. „Nikdy si to neodpustím. Nič, čo teraz poviem alebo urobím, ju späť nevráti. Je mi to ľúto, nemalo sa to nikdy stať," uviedla prostredníctvom právnika.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?