21. 01. 2018 08:18 , článok bol aktualizovaný 21. 01. 2018 16:19 | KÁBUL/TASR

Útok na kábulský hotel neprežilo 18 ľudí, zásah pokračoval ešte 17 hodín po vypuknutí

K útoku sa prihlásil Taliban.

Bezpečnostné zložky zasahovali aj 12 hodín po vypuknutí útoku.
Bezpečnostné zložky zasahovali aj 12 hodín po vypuknutí útoku. Foto: TASR

Najmenej 18 obetí na životoch vrátane 14 cudzincov si vyžiadal sobotňajší útok na hotel Intercontinmntal v afganskej metropole Kábul. Uviedol to podľa agentúry AP v nedeľu hovorca afganského ministerstva vnútra Nadžíb Dániš.

Ministerstvo dodalo, že pri zásahu bezpečnostných síl boli usmrtení všetci šiesti útočníci, informovala agentúra DPA. Podľa Dániša boli 11 z usmrtených cudzincov zamestnancami súkromnej afganskej leteckej spoločnosti KamAir. Medzi obeťami je podľa ministerstva deväť Ukrajincov, Kirgiz a Grék.

Hovorca dodal, že pri útoku boli zranení ďalší desiati ľudia vrátane šiestich príslušníkov bezpečnostných síl. Afganská televízia Tolo News medzičasom s odvolaním výpovede na svedkov útoku informovala, že počet obetí sobotného útoku je zrejme omnoho vyšší než uvádza vláda. 

 

Nemenovaný preživší, ktorého televízia citovala, uviedol, že obetí na životoch by mohlo byť až 43. Útok v hoteli podľa zdrojov Tolo News trval zhruba 17 hodín. Ozbrojenci prenikli v sobotu do kábulského hotela Intercontinental a spustili paľbu na jeho hostí.

K zodpovednosti za útok sa v nedeľu prihlásilo militantné hnutie Taliban. Bezpečnostným zložkám sa podľa afganskej vlády podarilo pri zásahu zachrániť vyše 150 osôb vrátane 41 cudzincov.

Hotel Intercontinental sa stal terčom útoku ozbrojencov už aj v minulosti. V roku 2011 bojovníci Talibanu zaútočili na budovu a zahájili prestrelku, pri ktorej bolo zabitých 21 ľudí vrátane deviatich útočníkov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?