Správy z vášho kraja:
23. 01. 2018 14:05 , článok bol aktualizovaný 23. 01. 2018 20:11 | DORTMUND/pg

Tragédia v škole pri Dortmunde: Študent dobodal 14-ročného spolužiaka

Krajinský premiér Armin Laschet netajil, že ho šokovala brutalita zločinu.

Policajti dohliadajúci na bezpečnosť po tragickom incidente v škole.
Policajti dohliadajúci na bezpečnosť po tragickom incidente v škole. Foto: TASR

Nielen mestečko Lünen neďaleko Dortmundu, ale celé Severné Porýnie-Vestfálsko, ba aj zvyšok Nemecka sú v šoku po utorkovej tragédii v miestnej škole v Lünene, kde 15-ročný Alex M. s dvojakým nemecko-kazašským občianstvom pred očami vlastnej matky ubodal na smrť o rok mladšieho školáka Leona H.

Dôvodne podozrivého z činu zadržali na úteku bez toho, aby tínedžer kládol odpor.
Krajinský minister vnútra Herbert Raul sa na popoludňajšej tlačovej konferencii odmietol spolupodieľať na špekuláciách verejnosti o motíve činu konštatujúc, že fakty, ktoré sú na stole, zatiaľ neposkytujú jasný obraz o zločine.

Útočník navštevoval síce vzdelávacie zariadenie s takmer 1000 školákmi dlhší čas, avšak posledné týždne chodieval údajne do inej školy, aby sa až v osudné utorkové ráno vrátil spoločne s matkou do pôvodnej, kde mal následne stráviť prvý deň po návrate.

Vyplýva to z informácií internetového vydania denníkov Bild a Rheinische Post, ako aj Západonemeckého rozhlasu, ktorý zdôraznil, že útočníkovo dvojaké občianstvo nemá s činom žiadnu súvislosť.

Krajinský premiér Armin Laschet netajil, že ho šokovala brutalita zločinu. Zároveň dodal, že niet horšej predstavy, ako keď dieťa opustí rodičovský domov a viac sa už do neho nevráti.

Predmetom vyšetrovania kriminalistov sú aj výpovede očitých svedkov, podľa ktorých sa mal terčom útoku stať jeden z pedagógov školy, a nie spomínaný školák, ktorý vraj skočil medzi útočníka a pedagóga a utrpel pri tom smrteľné zranenia. Túto verziu však polícia ani nepotvrdila, ani nedementovala.

Starosta Lünenu, mesta s takmer 90.000 obyvateľmi, Jürgen Kleine-Fauns avizoval na stredu na pravé poludnie minútu ticha na všetkých miestnych školách, ako aj radnici. Niet síce slov, ktorými by sa dalo utešiť pozostalých, avšak ukážeme, že v Lünene sme v podobných situáciách jednotní, vyhlásil.

Vyučovanie na inkriminovanej škole by v stredu malo riadne pokračovať. Za pomoci triednych učiteľov by žiaci mali spracovať šokujúci zážitok z utorka.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?