Správy z vášho kraja:
08. 02. 2018 06:00 | WALES/kacs

Tínedžera poslal lekár domov, že má zápchu. O 24 hodín neskôr bol mŕtvy

V nemocnici chlapca vyšetrili a naordinovali mu preháňadlo.

Jack Dunn
Jack Dunn Foto: Facebook/Wales Online

Sedemnásťročný Jack Dunn z Walesu trpel silnými bolesťami brucha. Rodičia ho v apríli minulého roka zobrali na pohotovosť. Tam lekári chlapca vyšetrili a poslali ho domov s preháňadlom. Podľa nich Jack trpel len obyčajnou zápchou. O 24 hodín neskôr bol mladík mŕtvy.

"Môj syn bol zdravý sedemnásťročný chlapec plný životnej energie," povedal Jackov otec Kieron pre Daily Mirror.

"Vzali sme ho na pohotovosť a úplne doktorom verili, keď nám povedali, čo mu je. On sotva chodil, tak veľmi ho trápili bolesti. Skenovali mu močový mechúr, ale nič neobjavili," opísal otec.

Doktori podľa rodiny verili tomu, že Jacka trápi len obyčajná zápcha. Keď mal problém dýchať, odôvodnili to úzkosťou, ktorú podľa nich trpel z nemocničného prostredia. "Ale bolo to preto, že jeho orgány zlyhávali kvôli ketoacidóze," povedal Kieron.

Keď sa rodina vrátila z nemocnice, šiel si Jack ľahnúť. Rodičia ho chodili kontrolovať. Druhý deň popoludní ho ale našli bez známok života. Snahy oživiť ho boli neúspešné.

"Nájsť svojho syna mŕtveho v posteli, to bol najhorší moment v mojom živote. Verím, že by tu Jack stále bol, keby urobili ešte pár ďalších testov," myslí si chlapcov otec.

Vyšetrovanie odhalilo, že Jack zomrel na ketoacidózu, teda na extrémne zvýšenie ketolátok v krvi. Extrémna zápcha a s ňou spojené hladovanie vyvolali tento život ohrozujúci stav. Rodina si myslí, že keby doktori dali chlapcovi cukor a výživu, bol by ešte nažive.

ZDROJ: Facebook/Wales Online

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?