Správy z vášho kraja:
11. 02. 2018 13:49 , článok bol aktualizovaný 12. 02. 2018 07:27 | MOSKVA/TASR/TVNOVINY.sk

VIDEO: Kamera na jednom z domov zachytila okamih pádu lietadla pri Moskve

Zahynulo 65 cestujúcich a šesť členov posádky. Medzi nimi sú aj dvaja cudzinci.

Miesto tragédie.
Miesto tragédie. Foto: TASR/AP
Trosky z havarovaného lietadla.
Trosky z havarovaného lietadla.
Trosky z havarovaného lietadla.

Dopravné lietadlo ruskej regionálnej leteckej spoločnosti Saratovské aerolínie so 71 ľuďmi na palube sa zrútilo v nedeľu popoludní krátko po vzlietnutí z moskovského medzinárodného letiska Domodedovo. Nehodu neprežil nikto z cestujúcich ani členov posádky.

Bezpečnostná kamera na jednom z domov zachytila okamih pádu lietadla:

 

Oficiálne zdroje uvádzajú, že lietadlo počas krátkeho letu nehlásilo žiadnu poruchu. 

Zábery z miesta nešťastia:

 
 

Stroj typu An-148 smeroval z Moskvy do mesta Orsk na južnom Urale v blízkosti hranice s Kazachstanom. Na jeho palube bolo 65 cestujúcich a šesť členov posádky. 

Medzi obeťami sú dvaja cudzinci

Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie zverejnilo oficiálny zoznam pasažierov a členov posádky dopravného lietadla. V zozname sú dvaja cestujúci identifikovaní ako cudzinci, konkrétne muži zo Švajčiarska a Azerbajdžanu, vyplýva z dokumentu publikovaného na webovej stránke rezortu v nedeľu neskoro večer. Medzi pasažiermi bolo tiež jedno dieťa a dvaja tínedžeri. Najstaršie malo 17 rokov a najmladšie päť.

Starosta mesta Orsk Andrej Odincov pre agentúru Tass povedal, že všetci cestujúci okrem troch pochádzali práve z Orenburskej oblasti, kde na pondelok vyhlásili deň smútku. Dvaja pasažieri boli podľa starostu z Moskvy a tretí z Petrohradu.

Časti lietadla, ako aj viacero tiel, našli neďaleko dediny Stepanovskoje juhovýchodne od Moskvy. Záchranné čaty tam pokračovali aj v noci v pátraní po telách, uviedla agentúra Tass. Na úsvite tam podľa správy nasadia aj drony.

K príčine havárie sa úrady oficiálne nevyjadrili. Členovia záchranných zložiek však uviedli, že medzi možnými príčinami figurujú chyba pilota, nepriaznivé počasie alebo technická porucha.   

Lietadlo zmizlo z radarov krátko po vzlietnutí z Moskvy

Havarovalo zhruba 80 kilometrov juhovýchodne od Moskvy v blízkosti dediny Argunovo v Moskovskej oblasti, uviedla spravodajská stanica BBC.

Podľa portálu Life.ru vyšetrovatelia našli čiernu skrinku. V ruských médiách sa podvečer začala skloňovať možná príčina havárie, podla ktorej nebolo lietadlo pred štartom "rozmrazené". Oficiálne však tieto informácie nikto nepotvrdil. Na palube bol okrem Rusov aj Azerbajdžanec a Śvajčiar.

Objavil sa aj príbeh o obyvateľovi Soči, ktorý zrušil letenku do Orska tesne pred štartom kvôli narodeninám. Druhýkrát sa tak narodil. 

Podľa agentúry Interfax nájdené telá sú v takom stave, že na identifikáciu obetí bude treba testy DNA. Na mieste je približne 150 ľudí a 20 kusov techniky. Pracovať budú nepretržite. Pomáhajú im aj drony. Situáciu im ale komplikuje tma a silnejúce sneženie.

VIDEO z miesta nešťastia:

Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril v nedeľu sústrasť tým, ktorí stratili svojich príbuzných pri havárii dopravného lietadla neďaleko Moskvy. Oznámil to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

"Prezident vyjadril svoju hlbokú sústrasť," uviedol podľa tlačovej agentúry TASS hovorca Kremľa s tým, že Putin nariadil vyšetrenie nehody.

"Prezident poveril vládu, aby zriadila osobitnú komisiu v súvislosti s leteckou haváriou v Moskovskom regióne," povedal Peskov. Prezident tiež podľa neho poveril úlohami príslušné orgány.

Komentáre ( 0)