Správy z vášho kraja:
12. 02. 2018 10:10 , článok bol aktualizovaný 12. 02. 2018 12:20 | MOSKVA/TASR

Našli už obidve čierne skrinky z havarovaného lietadla An-148

Oblasť teraz monitoruje deväť dronov a ešte niekoľko dní tam budú pôsobiť vyšetrovatelia a experti na letecké katastrofy.

Našli prvú čiernu skrinku z havarovaného lietadla An-148.
Našli prvú čiernu skrinku z havarovaného lietadla An-148. Foto: TASR/AP Photo/AP Photo/Alexander Zemlianichenko
Prvé zábery trosiek havarovaného lietadla.
Trosky z havarovaného lietadla.
Miesto tragédie.

Ruskí vyšetrovatelia našli v pondelok v podmoskovskej oblasti aj druhú z tzv. čiernych skriniek havarovaného lietadla An-148, ktoré sa zrútilo v nedeľu krátko po štarte z moskovského letiska Domodedovo. Informovala o tom agentúra Interfax s tým, že jej technický stav je uspokojivý pre následnú analýzu dát.

Ide o záznamník rozhovorov z pilotnej kabíny. Predtým sa na mieste nešťastia našiel zapisovač letových údajov.

Trosky havarovaného lietadla.
Trosky havarovaného lietadla. Foto: TASR/AP Photo/Alexander Zemlianichenko
 

Záchranárska operácia na mieste nešťastia sa v noci na pondelok podľa Interfaxu skončila. Oblasť, kde sa lietadlo zrútilo, teraz monitoruje deväť dronov a ešte niekoľko dní tam budú pôsobiť vyšetrovatelia a experti na letecké katastrofy.

Námestník náčelníka krízového centra pri ministerstve pre mimoriadne situácie Igor Kutrovskij pre Interfax spresnil, že úlomky lietadla sú na ploche s rozlohou 30 hektárov.

 

Lietadlo spoločnosti Saratovské aerolínie so 65 pasažiermi a šiestimi členmi posádky havarovalo v nedeľu popoludní niekoľko minút po štarte z moskovského letiska Domodedovo, odkiaľ malo letieť do mesta Orsk v Orenburskej oblasti pri južnej hranici Ruska s Kazachstanom. Haváriu nikto neprežil.

Po tragickej nehode Saratovské aerolínie pozastavili lety všetkých lietadiel typu Antonov An-148. Oznámilo to v pondelok tlačové oddelenie tejto spoločnosti.

"Manažment Saratovských aerolínií sa rozhodol pozastaviť všetky lety, ktoré mali zabezpečovať stroje An-148. Vopred sa ospravedlňujeme za zmeny v letovom poriadku," uvádza ruská spoločnosť, ktorú citovala agentúra TASS.

Tlačové oddelenie uviedlo, že Saratovské aerolínie disponujú šiestimi lietadlami typu An-148, nešpecifikovalo však, či je v tomto údaji zahrnutý aj havarovaný stroj.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?