Správy z vášho kraja:
14. 02. 2018 16:28 | MILÁNO/TASR

Hrdina z milánskeho metra. Tínedžer skočil na koľajnice, aby zachránil malého chlapca

Osemnásťročný Lorenzo Pianazza si okamžite dal dole ruksak a skočil na koľajnice, aby ho zdvihol.

Dvojročný chlapec neobsedel vedľa mamy a rozbehol sa na koľajnice.
Dvojročný chlapec neobsedel vedľa mamy a rozbehol sa na koľajnice. Foto: YouTube/Mondo

Taliansky tínedžer získal povesť "hrdinu", pretože neváhal zachrániť dvojročného chlapca, ktorý spadol v utorok popoludní do koľajiska v stanici metra v Miláne. Chlapec sedel na lavičke s matkou, keď náhle vstal, rozbehol sa k okraju nástupišťa a spadol. Vidieť to na videu zverejnenom dopravnou spoločnosťou ATM.

Osemnásťročný Lorenzo Pianazza si okamžite dal dole ruksak a skočil na koľajnice, aby ho zdvihol. Dieťa malo iba pomliaždené koleno. "Lorenzo sa správal ako hrdina, skočil na koľajnice bez toho, aby vedel, či mu hrozí alebo nehrozí riziko od prichádzajúceho vlaku," povedala hovorkyňa ATM pre agentúru DPA.

V skutočnosti dopravu na trati zastavil pracovník ATM, ktorý videl nehodu cez bezpečnostné kamery. Lorenzo pre denník Corriere della Sera uviedol, že videl na obrazovke, že nasledujúci vlak prichádza o 90 sekúnd. 

Vyrátal si, že to stačí na záchranu dieťaťa. Keď vyliezol z koľajiska, zhrozená matka mu podľa jeho slov poďakovala a potom odišiel. K nehode došlo na zastávke Repubblica neďaleko hlavnej železničnej stanice. Identita záchrancu nebola ihneď známa.

S médiami Pianazza hovoril až po tom, ako ho primátor Milána Beppe Sala vyzval, aby sa prihlásil a aby spolu prednostom stanice ich mohli pozvať na radnicu, kde im poďakujú "v mene celého mesta Miláno".

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?