Správy z vášho kraja:
14. 02. 2018 18:03 | FORT MEADE/TASR

Pri sídle americkej tajnej služby v Marylande zasahovala polícia, strieľalo sa tam

Na zemi ležal spútaný muž obklopený príslušníkmi polície.

Na záberoch je vidno čierne SUV s viackrát prestreleným predným sklom.
Na záberoch je vidno čierne SUV s viackrát prestreleným predným sklom. Foto: TASR/WUSA TV-9 via AP

Jedna osoba utrpela zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo na základni Fort Meade v americkom štáte Maryland, kde má sídlo Národná bezpečnostná agentúra (NSA). Informovala o tom spravodajská televízia NBC News.

"Polícia NSA a miestne bezpečnostné zložky sa zaoberajú incidentom, ku ktorému došlo dnes ráno pri jednom z chránených vjazdov do areálu NSA. Situácia je pod kontrolou a bezpečnostné riziká pominuli," uviedol vo vyhlásení hovorca NSA Chris Augustine. Incident sa odohral krátko pred 07.30 h miestneho času (13.30 h SEČ).

Na záberoch, ktoré sa NBC podarilo získať, je vidno čierne SUV s viackrát prestreleným predným sklom, ktoré pravdepodobne narazilo do betónovej zátarasy. Na zemi ležal spútaný muž obklopený príslušníkmi polície.

O incidente bol informovaný Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), ktorý vyslal na miesto svojich pracovníkov. So situáciou vo Fort Meade bol oboznámený aj americký prezident Donald Trump.

Nejde o prvú mimoriadnu udalosť, ku ktorej pri vstupe do komplexu NSA došlo. V marci 2015 sa do areálu pokúšali na ukradnutom SUV preniknúť dvaja muži. Príslušníci polície NSA jedného z nich zastrelili a druhého zranili.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?