17. 02. 2018 17:23 | ISLAMABAD/TASR

Muža, ktorý znásilnil a zavraždil šesťročné dievča, odsúdili na trest smrti

Generálna prokuratúra podľa agentúry DPA uviedla, že Imran Alí sa priznal k znásilneniu ôsmich ďalších dievčat.

Väzenie (ilustračná fotografia)
Väzenie (ilustračná fotografia) Foto: Shutterstock.com

Štyri tresty smrti vymeral súd v Pakistane 24-ročnému Imranovi Alímu, ktorý v januári znásilnil a zabil šesťročné dievča, uviedla v sobotou spravodajská stanica BBC.

Telo Zajnab Ansáríovej sa našlo 9. januára pohodené na skládke odpadu v meste Kasur južne od Láhauru. Vražda dievčaťa vyvolala v celom Pakistane protesty, pri ktorých prišli o život dvaja ľudia. Demonštranti obviňovali políciu z nekompetentnosti. 

Alího miestna polícia i úrady spájajú aj s napadnutím a vraždami viacerých ďalších dievčat, ktoré boli v oblasti zabité. Zločiny, ktoré sa tomuto mužovi pripisujú, začal údajne páchať minimálne pred rokom. Pakistancov v súvislosti s jeho prípadom rozhnevalo, že kompetentné orgány ho neboli schopné identifikovať skôr. 

Generálna prokuratúra podľa agentúry DPA uviedla, že Alí sa priznal k znásilneniu ôsmich ďalších dievčat. Dodala, že dovedna sedem z jeho obetí zomrelo. Za tieto činy bude podľa prokuratúry muž ešte len súdený. 

Na súde v meste Láhaur proti Alímu vypovedali desiatky ľudí. Podľa miestnych médií sa mladíkov právny zástupca prípadu vzdal po tom, čo sa jeho klient k vražde a znásilneniu Zajnab priznal. 

Alího súd uznal vinným z únosu, znásilnenia, vraždy, terorizmu a okrem štyroch trestov smrti mu stanovil tiež doživotné väzenie a vysokú finančnú pokutu, informovala ďalej BBC. Muž má teraz 15 dní na to, aby sa proti verdiktu odvolal.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?