Správy z vášho kraja:
19. 02. 2018 08:57 | TEHERÁN/TASR

Na miesto havárie iránskeho lietadla dorazili záchranári

Čo nehodu mohlo spôsobiť, zatiaľ nie je jasné.

Na miesto havárie iránskeho lietadla dorazili záchranári.
Na miesto havárie iránskeho lietadla dorazili záchranári. Foto: TASR/Ali Khodaei/Tasnim News Agency via AP

Záchranári dorazili v pondelok na miesto dopadu lietadla iránskej leteckej spoločnosti Aseman so 66 ľuďmi na palube, ktoré narazilo v nedeľu do úbočia hory Dena na juhu Iránu. Nehodu nikto neprežil. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na iránske médiá.

Iránska televízia Press TV uviedla, že záchranári dorazili na miesto nešťastia v pondelok pred svitaním a do prehľadávania oblasti sa už mohli zapojiť aj vrtuľníky, čo v nedeľu pre nepriaznivé počasie sprevádzané hustou hmlou nebolo možné.

 

Spoločnosť Aseman vyhlásila, že nehodu nikto zo 60 cestujúcich a šiestich členov posádky neprežil. Čo ju mohlo spôsobiť, zatiaľ nie je jasné.

K nehode došlo v nedeľu v hornatej oblasti neďaleko mesta Semírom, vzdialeného približne 620 kilometrov od iránskej metropoly Teherán, pričom turbovrtuľové lietadlo typu ATR-72 francúzskej výroby narazilo do úbočia viac ako 4000 metrov vysokej hory Dena v pohorí Zagros. 

Lietadlo linky EP3704 smerovalo z Teheránu do juhoiránskeho mesta Jásúdž, vzdialeného asi 780 kilometrov južne od Teheránu, a zrútilo sa približne hodinu po štarte.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?