20. 02. 2018 19:02 | PARÍŠ/TV Markíza

Na operačnej sále zažil minúty hrôzy: Operovali ho bez toho, aby mu zaúčinkovala anestéza

„V momente, keď ma začali rezať, som zacítil strašnú bolesť. Začal som kričať, aby prestali, ale oni pokračovali," opísal hrôzostrašnú situáciu André Garnier.

Rana po operácii krku
Rana po operácii krku Foto: TV Markíza

Na operačnej sále zažil minúty hrôzy. Francúza (94) operovali bez toho, aby mu začala účinkovať anestéza. Po opakovaných snahách umŕtviť pacientovi operovaný krk, to po hodine vzdali.

Nočná trauma každého pacienta ležiaceho na operačnom stole. Kým začne účinkovať celková alebo lokálna anestéza, každý tŕpne, či počas zákroku naozaj nebude nič cítiť. Keď Andrému Garnierovi začali operovať najväčšiu krčnú tepnu, v sekunde zistil, že je niečo zle.

„V momente, keď ma začali rezať, som zacítil strašnú bolesť. Začal som kričať, aby prestali, ale oni pokračovali. Už som bol rozrezaný a tak nemohli prestať," opísal hrôzostrašnú situáciu André Garnier.

V šoku a v bolestiach nakoniec ležal pod nožom vyše hodiny. Pre 94-ročného muža to bola doslova večnosť. „Nemôžem odvtedy spávať. Zakaždým, keď si chytím ranu, si spomeniem na tú hrôzu," doplnil André.

Doktori mu chceli miesto umŕtviť aj druhýkrát, no opäť márne. Jeho manželka z celého prípadu viní anesteziológa a čaká od nemocnice ospravedlnenie.

„Pevne verím, že sa nám ozvú, lebo doteraz sa nám ani len neospravedlnili. Dokonca neprišli ani pozrieť môjho muža po prepustení z nemocnice," povedala Mireille Garnierová.

Operáciu hlavnej krčnej tepny nakoniec ani nedokončili. Pacienta po viacerých srdcových záchvatoch by preto mali operovať znova. Či sa však po tejto skúsenosti odváži ľahnúť si pod nôž opäť, je otázne.

 


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?