25. 02. 2018 21:32 , článok bol aktualizovaný 26. 02. 2018 09:41 | LONDÝN/TASR

Výbuch v Leicesteri zničil dom, najmenej piati ľudia sú mŕtvi

Štyria ďalší ľudia sú so zraneniami v nemocnici, stav jednej osoby je vážny.

Výbuch v Leicesteri.
Výbuch v Leicesteri. Foto: TASR/Aaron Chown/PA via AP

Päť ľudí zahynulo a päť ďalších sa zranilo v nedeľu (25.2.) pri výbuchu, požiari a následnom zrútení budovy v stredoanglickom meste Leicester. Ako spresnili lekárske zdroje, štyria ďalší ľudia sú so zraneniami v nemocnici, stav jednej osoby je vážny.

Výbuch nastal približne o 19.00 h miestneho času (20.00 h SEČ) v poľskom obchode s potravinami na prízemí budovy na rušnej Hinckley Road v Leicesteri. Nad obchodom sa podľa polície nachádzali dva byty.

V troskách budovy našli záchranári v noci na pondelok štyri telá. Piate mŕtve telo sa našlo v pondelok ráno. Záchranári tvrdia, že pod troskami budovy, ktorá v pondelok ráno ešte horela, by sa mohli nachádzať ďalšie obete.

Hovorca miestnej polície podľa spravodajskej stanice BBC vyzval obyvateľstvo nešpekulovať o príčinách výbuchu a následného požiaru. Vo vyhlásení polície na sociálnej sieti Twitter sa uvádza, že "v tomto štádiu (vyšetrovania) nič nenasvedčuje tomu, že to (výbuch) súvisí s terorizmom".


Britská polícia v nedeľu podvečer oznámila, že zasahuje pri "vážnom incidente" v meste Leicester. Médiá, na ktoré sa odvolala agentúra Reuters, citovali vyjadrenia svedkov, že v meste bolo počuť zvuk pripomínajúci výbuch. Na sociálnej sieti Twitter sa tiež objavil videozáznam, ktorý zrejme zachytáva požiar budovy na ulici v obytnej štvrti. Trosky z budovy boli rozmetané po celej šírke priľahlého chodníka a vozovky.

Výbuch v Leicesteri.
Výbuch v Leicesteri. Foto: TASR/Aaron Chown/PA via AP
 

Na mieste pri hasení "mohutného požiaru" zasahovalo šesť hasičských vozidiel, informovala rozhlasová stanica BBC. Príčina výbuchu stále nie je známa.

Výbuch nastal v budove s obchodom na prízemí, bytom na poschodí a prestavaným podkrovím. Používatelia Twitteru uviedli, že v budove sídlil malý poľský obchod.

Podľa agentúry Reuters výbuch poškodil aj viacero domov v okolí.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?