Správy z vášho kraja:
13. 03. 2018 13:34 | BERLÍN/TASR

Pre migráciu stúpol počet obyvateľov v Nemecku až o 500-tisíc

Viac ľudí sa do Nemecka prisťahovalo ako z neho odišlo.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shutterstock

Vysoká miera prisťahovalectva spojená s utečeneckou krízou v Nemecku spôsobila, že počet obyvateľov počas roka 2016 stúpol o približne 500 000. Nemecký Spolkový štatistický úrad so sídlom vo Wiesbadene zverejnil tento údaj v utorok v rámci bilancie prírastku a úbytku obyvateľstva v dôsledku migrácie.

Z čísiel vyplýva aj to, že viac nemeckých občanov svoju krajinu v uvedenom roku opustilo, než sa do nej vrátilo. Do Nemecka sa prisťahovalo vyše 1,8 milióna ľudí, z toho vyše 1,7 milióna držiteľov cestovného pasu iného štátu. Viac ako 1,3 milióna ľudí v tom istom období z Nemecka odišlo.

Medzi prisťahovalcami je zarátaných približne 146-tisíc Nemcov, ktorí sa v zahraničí narodili alebo tam istý čas žili. Oproti predošlému roku to bol nárast o 25-tisíc osôb. Až 281-tisíc štátnych príslušníkov Nemecka sa však počas roka 2016 rozhodlo zo svojej krajiny odísť. Zvyšok odchádzajúcich tvorili držitelia zahraničných pasov.

Spomedzi prisťahovalcov malo 51 percent pas niektorého zo štátov EÚ, ďalších deväť percent pochádzalo z iných európskych krajín. V skupine prisťahovalcov mimoeruópskeho pôvodu mali najvyšší, 26-percentný podiel Ázijčania; päť percent imigrantov pochádzalo z Afriky.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?