Správy z vášho kraja:
13. 03. 2018 14:14 | KÁTHMÁNDÚ/kacs

Zázrak: Z trosiek zrúteného lietadla v Nepále sa vyhrabala žena

Jej meno ani národnosť nie je známa.

Z trosiel lietadla sa vyhrabala žena v roztrhaných šatoch.
Z trosiel lietadla sa vyhrabala žena v roztrhaných šatoch. Foto: YouTube/world clips

Havária dopravného lietadla bangladéšskej spoločnosti US-Bangla Airlines v nepálskom hlavnom meste Káthmandu si vyžiadala už 50 mŕtvych. V utorok ráno zomrel ďalší zo zranených.

Akoby zázrakom sa však z trosiek lietadla vyhrabala von žena v potrhaných šatách. Jej meno ani národnosť nie je známa.


Aj Nepálec Basant Bohora môže povedať, že sa druhýkrát narodil. Pád stroja prežil. "Náhle sa lietadlo silne otriaslo a potom zaznela hlasná rana. Sedel som pri okienku a bol som schopný ho vyraziť. Čo bolo potom, keď som sa dostal z lietadla, si nepamätám. Niekto ma odviezol do nemocnice. Utrpel som zranenie na hlave a na nohách, ale som šťastný, že som prežil," povedal denníku Kathmandu Post.

Aj ďalší preživší Sanam Sakja vyliezol okienkom. Pred pádom vôbec nespozoroval, že by malo lietadlo problémy. "Lietadlo stúpalo, klesalo, zatáčalo doľava a doprava. Myslel som si, že je to kvôli prevádzke vo vzduchu. Že malo problémy, som spoznal, až keď tvrdo narazilo do zeme."

Zlyhalo letisko alebo aerolinky?

Na palube lietadla typu Bombardier Dash 8 sa viezlo 67 pasažierov a štyria členovia posádky. Očití svedkovia vypovedali, že lietadlo pri nalietavaní na pristátie letelo veľmi nízko a podľa všetkého netrafilo na pristávaciu dráhu. Okamžite po náraze do zeme začal stroj horieť. Podľa nemenovaných predstaviteľov letiska príčinou havárie lietadla, ktoré letelo na linke BS211 z Dháky do Káthmandu, mohlo byť zlyhanie techniky.

Analýza rozhovoru medzi pilotom a letovým dispečerom, ktorý zverejnila webová stránka Nepali Times, naznačuje, že k havárii pravdepodobne prispelo nedorozumenie medzi pilotom pristávajúcim z východnej časti dráhy a letiskovou vežou, uviedla DPA.

Letisko v Káthmandu bolo už aj v minulosti dejiskom viacerých tragických nehôd.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?