Správy z vášho kraja:
13. 03. 2018 19:40 | MADRID/TV MARKÍZA

Španielskom otriasla vražda chlapčeka (†8). Páchateľa mali rodičia celý čas pod nosom

Tisíce dobrovoľníkov a policajtov po chlapcovi pátrali takmer dva týždne.

Po chlapcovi pátrali dva týždne.
Po chlapcovi pátrali dva týždne. Foto: TV Markíza

Španielskom otriasla vražda len osemročného chlapca. Tisíce dobrovoľníkov a policajtov po ňom pátrali takmer dva týždne. Jeho bezvládne telo nakoniec ukrývala jedna z jeho najbližších príbuzných. Počas výsluchu na polícii sa vraj k ohavnému činu priznala.

Pred dvoma týždňami sa na juhu Španielska začalo obrovské pátranie. Vidiek v provincii Almería prečesávali dňom i nocou tisíce ľudí. Pátrali po 8-ročnom Gabrielovi Cruzovi. Ešte 27.februára zmizol bez stopy. Rozvedení rodičia prosili o pomoc verejnosť aj politických predstaviteľov. Do pátrania dali všetky nádeje.

Mysleli si, že ho niekto uniesol a boli ochotní zaplatiť výkupné. „Nezastavíme sa, nikdy sa neunavíme, až kým Gabriela nenájdeme. Všetkým ľuďom, ktorí nás podporujú a pomáhajú nám, ďakujem a prosím ich, aby ešte vydržali, ešte chvíľu prosím," uviedol otec.

Po jeho boku vtedy stála jeho 43-ročná priateľka. Aj ona vyzerala, že chce urobiť všetko preto, aby sa dieťa našlo a aktívne sa zúčastňovala aj na verejných mítingoch. O to väčší šok pre verejnosť to bol, keď bezvládne telo chlapca našli v kufri auta, ktoré šoférovala práve Ana Julia Quezadová.

Od nedele sedí vo väzbe. Podľa informácií denníka El País sa počas výsluchu vyšetrovateľom k vražde priznala. Výsledky súdnej pitvy ukázali, že dieťa niekto uškrtil v deň, keď zmizol.

Otázky, kde chlapca zavraždila, ako a najmä prečo, zostávajú pre verejnosť zatiaľ otvorené. Obyvatelia Almerie brutálnu vraždu odsúdili a vyšli do ulíc. S chlapcom sa dnes prišli rozlúčiť okrem najbližšej rodiny a priateľov aj členovia španielskej vlády. 

 

Komentáre ( 0)