Správy z vášho kraja:
14. 03. 2018 10:36 | USA/mih

Šteniatko zomrelo na palube lietadla, zavreli ho do priehradky na batožinu

Spoločnosť United Airlines prijalo plnú zodpovednosť za tragédiu.

Batožinový priestor
Batožinový priestor Foto: shutterstock

Američanka s dvomi deťmi a jedným šteniatkom letela z Houstonu do New Yorku. Šokovalo ju, keď jej letuška prikázala vložiť prenosnú tašku s francúzskym buldogom do batožinového priestoru nad hlavou. Podľa svedkov ženu ubezpečila, že tak bude zviera v najlepšom bezpečí, uviedol portál Daily Mail.

Žena napokon súhlasila. S nepochopiteľných dôvodov ho tam ale nechala zavretého celý let, ktorý trval tri hodiny. Keď potom tašku vybrala von, psík už nežil.

„Je to tragická udalosť ktorá sa nikdy nemala stať," uvádza v stanovisku letecká spoločnosť. „Prijímame plnú zodpovednosť za tragédiu a chceme rodine vyjadriť našu najhlbšiu sústrasť a podporu," uvádza portál bbc.com.

Spoločnosť uviedla, že prípad vyšetruje. Urobí všetko pre to, aby sa nič podobné v budúcnosti nestalo. Zvieratá totiž nikdy nesmú cestovať v batožinovom priestore.

Svedkyňa incidentu Maggie Gremminger zverejnila tento príbeh aj na Facebooku a Twitteri. Podľa nej letuška určite vedela, že v taške je pes, pretože jej to majiteľka viackrát zdôraznila a najskôr odmietala psíka vložiť do priehradky na batožinu. Letuška na tom ale trvala.

„Na konci letu bol psík mŕtvy. Žena aj s dcérkou plakali vedľa neho na zemi. Zlomilo mi to srdce," uviedla Maggie.

Buldoček nemal zrejme dostatok vzduchu a zadusil sa. Organizácia pre bezpečnosť zvierat na palube uviedla, že zvieratá musia byť v lietadle v schválenom pevnom alebo mäkkom prenosnom zariadení a v žiadnom prípade nesmú byť v batožinovom priestore, ale pod sedadlom pri nohách majiteľa.

Američanka za zviera na palube vopred riadne zaplatila a letušku o psíkovi upovedomila. Otázne však je, prečo ustúpila a napokon ho do batožinového priestoru vložila bez toho, že by ho počas letu kontrolovala.


Komentáre ( 0)