Správy z vášho kraja:
14. 03. 2018 17:08 | ZÁHREB/TV MARKÍZA

Chorvátom sa rúcajú domy priamo pred očami. Pozrite si desivé zábery z počasím sužovanej krajiny

Mimoriadne nepriaznivé počasie vládne aj v Taliansku.

Zo siedmich domov v obci neďaleko bosnianskych hraníc zostali len sutiny.
Zo siedmich domov v obci neďaleko bosnianskych hraníc zostali len sutiny. Foto: TV Markíza

Zo siedmich domov v obci neďaleko bosnianskych hraníc zostali len sutiny. Stále hrozí, že sa zrútia aj ďalšie stavby. Z brehov sa vyliala rieka Una a v oblasti naďalej vytrvalo prší. Katastrofálnu situáciu si prišiel na vlastné oči pozrieť aj premiér Andrej Plenkovič.

„Musím priznať, že nič podobné som nikdy nevidel. Za pár sekúnd ľudia prišli o svoje domovy. Zničené sú cesty aj autá," povedal. Záchranné práce sú v plnom prúde. Na člnoch odvážajú obyvateľov a tí, ktorých domy ešte záplavy nezasiahli, robia, čo môžu. V obci platí výnimočný stav.

Mimoriadne nepriaznivé počasie vládne aj v Taliansku. V Kampánii nakrútili tornádo, ktorému predchádzalo silné krupobitie. Pätnásť ľudí museli ošetriť záchranári. Škody ešte stále rátajú. Zničené sú autá aj verejné osvetlenie.

V Spojených štátoch robí ešte stále problémy sneh. V Bostone sú zavreté školy a letisko ruší lety. V meste majú polmetrovú čerstvú nádielku.

Východné pobrežie Spojených štátov má za sebou tento rok už dve podobne silné búrky. Tá horšia si vyžiadala 9 obetí, 2 a pol milióna ľudí po nej zostalo bez elektriny. 

 

Komentáre ( 0)