Správy z vášho kraja:
20. 03. 2018 06:59 , článok bol aktualizovaný 20. 03. 2018 09:03 | ATLANTA/TASR

Univerzitou v Jacksonville sa prehnalo tornádo, vyzerá to tam ako po vojne

Meteorológovia varovali, že búrky spolu s tornádami, vetrom a krúpami veľkosti tenisových loptičiek by mohli ohroziť viac ako 29 miliónov ľudí.

Tornádo pustošilo, čo mu prišlo do cesty.
Tornádo pustošilo, čo mu prišlo do cesty. Foto: TASR/Crystal Vander Weit/The Decatur Daily via AP

Silné búrky sprevádzané tornádami spustošili v pondelok, deň pred začiatkom astronomickej jari, mnohé oblasti na juhovýchode USA. Najväčšie škody boli zaznamenané v štáte Alabama, informovala agentúra AP.

Tornádo sa okrem iného prehnalo kampusom univerzity v meste Jacksonville. Podľa miestnej polície vyzerá areál univerzity i mesto "ako vojnová zóna".


Meteorológovia varovali, že búrky spolu s tornádami, vetrom a krúpami veľkosti tenisových loptičiek by mohli ohroziť viac ako 29 miliónov ľudí. V mnohých mestách na severe Alabamy došlo k výpadkom dodávok elektrickej energie. Národná meteorologická služba (NWS) v Huntsville hlásila v tejto oblasti najmenej tri potvrdené tornáda.

Prírodný živel tam poškodil desiatky domov. Niektoré cesty museli byť uzavreté kvôli popadaným elektrickým vedeniam alebo stromom.

Pre časť severnej Alabamy a juhu štátu Tennessee bola v pondelok večer miestneho času stále v platnosti výstraha pred tornádami. Vyučovanie v mnohých školách bolo ukončené skôr, aby sa študenti a zamestnanci mohli dostať domov ešte pred príchodom búrok.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?