Správy z vášho kraja:
20. 03. 2018 09:18 , článok bol aktualizovaný 20. 03. 2018 09:27 | PARÍŽ/Reuters

Zadržali francúzskeho exprezidenta Nicolasa Sarkozyho

Údajne bral peniaze od líbyjského diktátora Muammara Kaddáfího.

Nicolas Sarkozy.
Nicolas Sarkozy. Foto: TASR/AP

V utorok ráno zadržala francúzska polícia bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho v súvislosti s vyšetrovaním údajne nezákonného financovania jeho predvolebnej kampane v roku 2007.

Bývala hlava štátu mala dostávať finančné dary zo zahraničia. Údajne prijal aj peniaze od líbyjského diktátora Muammara Kaddáfího. Exprezidenta vypočúva polícia v Paríži, uviedla agentúra Reuters a denník Le Mond.

Podľa webovej stránky denníka Sarkozyho predviedli na výsluch do priestorov justičnej polície v Nanterre. Le Monde označil najnovší vývoj v prípade za zvrat, pretože ide o prvé Sarkozyho vypočutie od začatia súdneho vyšetrovania kauzy v apríli v roku 2013.

Dôkazom je dokument z roku 2006

Francúzsky spravodajský server Mediapart v roku 2012 zverejnil dokument, ktorý podľa neho dokazuje, že kampaň Sarkozyho pred prezidentskými voľbami v roku 2007 financoval aj líbyjský režim Muammara Kaddáfího.

Server pri svojich tvrdeniach vychádzal z dokumentu napísaného po arabsky a datovaného z roku 2006. V dokumente sa konštatuje, že Kaddáfího režim v zásade súhlasí s financovaním kampane sumou viac ako 50 miliónov eur.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?