Správy z vášho kraja:
22. 03. 2018 11:05 , článok bol aktualizovaný 22. 03. 2018 13:41 | KRALUPY NAD VLTAVOU/TASR

Po výbuchu v českej chemičke hlásia šesť mŕtvych

Príčiny výbuchu vyšetruje polícia.

Výbuch chemičky v Kralupách nad Vltavou
Výbuch chemičky v Kralupách nad Vltavou Foto: Profimedia.sk

Šesť ľudí zahynulo a ďalšie dve osoby utrpeli zranenia pri nehode, ku ktorej došlo v areáli chemických závodov v českom meste Kralupy nad Vltavou, kde vybuchla jedna z nádrží na palivá či aditíva, informoval spravodajský portál novinky.cz.

Podľa spoločnosti Česká rafinérska, ktorej areál patrí, ďalšie nebezpečenstvo nehrozí. Príčiny výbuchu vyšetruje polícia.

"Bolo mi oznámené, že väčšina ľudí, ktorí zomreli, boli cudzí štátni príslušníci," uviedol podľa webovej stránky iRozhlas.cz starosta Kralúp nad Vltavou Petr Holeček.

Explózia sa v areáli spoločnosti Česká rafinérska, ktorá je členom skupiny Unipetrol, ozvala okolo 10.00 h. Pre denník Právo to potvrdil hovorca Unipetrolu Pavel Kaidl.

 

Bol to výbuch, nie požiar

"Je to v areáli našej rafinérie. Došlo k explózii jednej nádrže, bolo to bez požiaru. Ide o nádrž na palivá alebo aditíva, to v tejto chvíli neviem určiť. Môžem ale ubezpečiť, že všetko je teraz pod kontrolou a areál i okolie sú v bezpečí," povedal Právu Kaidl.

"Žiadny požiar nevznikol, išlo o výbuch. Máme potvrdené z operačného strediska, že po príchode prvých jednotiek našli na mieste šesť mŕtvych a sú tam ďalší ťažko zranení," uviedla hovorkyňa stredočeských hasičov Vladimíra Kereková.

Na miesto nešťastia bolo vyslaných päť pozemných posádok stredočeskej záchrannej služby a vrtuľníky libereckej a pražskej záchrannej služby.

Podľa spresnených informácií si okrem smrti šiestich ľudí výbuch vyžiadal aj zranenia dvoch osôb. "Utrpeli stredne ťažké zranenia - jedna popáleniny II. stupňa na zhruba desiatich percentách povrchu tela a druhá osoba utrpela devastačné poranenia tváre. Po poskytnutí nevyhnutnej starostlivosti boli prevezené do vinohradskej a motolskej nemocnice," uviedla hovorkyňa záchranárov Petra Effenbergerová.

Výbuch chemičky v Kralupách nad Vltavou
Výbuch chemičky v Kralupách nad Vltavou Foto: TASR
 


Komentáre ( 0)