Správy z vášho kraja:
02. 04. 2018 10:12 | MOSKVA/TASR

VIDEO: Rusi otestovali raketu, ktorá má chrániť Moskvu pred jadrovým útokom

Ruské ministerstvo obrany minulý piatok oznámilo aj úspešnú skúšku najnovšieho typu medzikontinentálnej balistickej rakety.

Strela protivzdušnej obrany
Strela protivzdušnej obrany Foto: Reprofoto Twitter/MDRF

Ruské ozbrojené sily úspešne otestovali zmodernizovanú strelu protivzdušnej obrany, informoval v pondelok armádny denník Krasnaja zvezda s tým, že skúška prebehla vo vojenskom skúšobnom priestore Sary-Šagan v Kazachstane.

"Nová modernizovaná raketa systému protivzdušnej obrany úspešne splnila svoju úlohu a zasiahla hypotetický cieľ v stanovenom čase," citovali noviny zástupcu veliteľa jednotky protivzdušnej a protiraketovej obrany Vzdušno-kozmických síl Ruskej federácie generálmajora Andreja Prichoďka.

Príslušný systém protivzdušnej obrany ruských Vzdušno-kozmických síl je zameraný na ochranu Moskvy pred obmedzeným jadrovým útokom medzikontinentálnymi balistickými strelami alebo neúmyselne odpálenými raketami, napísala v správe agentúra TASS.

 

Ruské ministerstvo obrany minulý piatok oznámilo aj úspešnú skúšku najnovšieho typu medzikontinentálnej balistickej rakety. Ťažkú strelu Sarmat odpálili z vojenského kozmodrómu Pleseck na severozápade krajiny. Vývoj Sarmatu plánuje Rusko dokončiť do roku 2020. Podľa ruskej armády by mala byť schopná preletieť ponad Severný i Južný Pól a zasiahnuť ktorékoľvek miesto na Zemi.

Komentáre ( 0)