20. 04. 2018 07:45 , článok bol aktualizovaný 20. 04. 2018 12:20 | SALZBURG/TASR

V Salzburgu sa zrazili vlaky, viac ako 50 ľudí sa zranilo

Jedna žena bola zranená ťažšie a museli ju operovať.

V Salzburgu sa zrazili vlaky
V Salzburgu sa zrazili vlaky Foto: TASR

Viac ako 50 ľudí utrpelo zranenia pri nehode, ktorá sa stala v piatok skoro ráno na hlavnej stanici v rakúskom meste Salzburg. Informovala o tom televízia ORF a portál Salzburg24.at.

K incidentu došlo o 04.46 h pri posunovacích prácach na koľaji číslo 4. Do stojaceho rýchlika Nightjet 467 smerujúceho z Zürichu do Viedne narazil rýchlosťou okolo 25 km/h rušeň tlačiaci ďalšie vagóny, ktoré sa mali k nemu pripojiť. 

Pri náraze utrpelo zranenia 54 ľudí nachádzajúcich sa v rýchliku Nightjet tvoreného 13 vozňami, v ktorých sa v čase nehody nachádzalo okolo 240 cestujúcich. Jedna žena bola zranená ťažšie a museli ju operovať, keďže si zlomila niekoľko rebier a mala natrhnutú slezinu. 

 

Príčinu železničnej nehody vyšetrujú experti ministerstva dopravy a krajinského kriminálneho úradu. Nástupište, kde k nej došlo, bude až do odvolania uzatvorené. K incidentu pri posunovaní došlo aj v Hornom Rakúsku. 

V stanici Friedburg-Lengau sa železničiarom krátko po 04.00 h uvoľnili štyri vagóny naložené balmi papiera, pričom sa vykoľajili pred mestom Braunau am Inn po prekonaní viac ako 30 kilometrov.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?