Správy z vášho kraja:
20. 04. 2018 08:55 | IRÁN/TASR

Na ulici v Iráne zbili ženu, lebo nemala vlasy dostatočne prekryté šatkou

Celý incident zaznamenali na video.

Na ulici v Iráne zbili ženu
Na ulici v Iráne zbili ženu Foto: YouTube.com

Príslušníčky iránskych tzv. mravnostných jednotiek zbili ženu s údajne nevhodným oblečením. Video s týmto incidentom sa na sociálnych sieťach objavilo vo štvrtok a spôsobilo značný rozruch.

Žena nemala vlasy dostatočne prekryté šatkou tak, ako to káže islam, na čo ju príslušníčky mravnostných jednotiek údajne upozornili. Podľa záberov začala mladá Iránka zrejme protestovať a bránila sa zadržaniu. Následne ju ženy napadli a násilne odviedli do policajného auta.

Iránsky minister vnútra a šéf tamojšej polície vyzvali na vyšetrenie tohto incidentu, píše DPA s odvolaním sa na iránsku tlačovú agentúru ISNA.

V Iráne platí islamom predpísaný spôsob obliekania od revolúcie z roku 1979 a zahŕňa napríklad zahalené vlasy, krk a poprsie a voľné dlhé šaty.

Šéf teheránskej polície generál Hosejn Rahímí vlani v decembri uviedol, že teheránska polícia už nebude zatýkať ženy, ktoré tento predpis nedodržiavajú. Iránskym bezpečnostným silám a súdnictvu však stále dominujú konzervatívci, preto nie je jasné, nakoľko sa táto zmena uplatňuje.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?