Správy z vášho kraja:
20. 04. 2018 13:55 | NEW YORK/pg

Magazín TIME zverejnil zoznam 100 najvplyvnejších ľudí roku 2018

Okrem známych mien sa tam nachádzajú napríklad aj preživší študenti zo streľby na Floride.

Titulky strán magazínu s ľuďmi zo zoznamu.
Titulky strán magazínu s ľuďmi zo zoznamu. Foto: Twitter/TimeMagazine

Americký magazín TIME zverejnil zoznam 100 najvplyvnejších ľudí roku 2018. Konkrétna stovka jednotlivcov zo sveta športu, filmu, hudby či politiky sa na zozname nachádza, pretože uplynulý rok bol práve ich rokom, vysvetľuje TIME.

Podľa magazínu zoznam nie je meradlom ich sily či životných úspechov, hoci mnohí z nich nimi disponujú. Editor magazínu pri hodnotení vhodných kandidátov kládol dôraz na otázku: „Bol toto naozaj ich rok?"

Rekordných 45 ľudí na zozname má menej ako 40 rokov, na zozname sa takisto nachádza oveľa viac žien, ako kedykoľvek predtým.

Magazín rozdelil stovku vplyvných jednotlivcov do piatich kategórií.

V prvej z nich s názvom „Pionieri" sa nachádzajú napríklad študenti, ktorí prežili streľbu na strednej školy vo floridskom Parklande a zorganizovali „Pochod za naše životy."

V druhej kategórii s názvom „Umelci" sa nachádzajú známe mená ako napríklad Nicole Kidman, Hugh Jackman, Gal Gadot či najmladšia členka vplyvnej stovky, 14-ročná Millie Bobby Brown, ktorú preslávil seriál Stranger Things z dielne streamovacej služby Netflix.

V kategórii „Lídri" nájdeme ľudí ako princ Harry s budúcou manželkou Meghan Markle, Donalda Trumpa a Kim Čong-una či najmladšieho prezidenta v dejinách Francúzska Emmanuela Macrona.

Sekcia „Ikony" okrem populárnych mien ako Jennifer Lopez či Rihanna obsahuje ľudí, ktorých aktivita mala veľký vplyv na životy ľudí po celom svete. Aktivistka Tarana Burke napríklad založila hnutie Me Too, ktoré sa stalo symbolom boja proti sexuálnemu obťažovaniu žien. Informátor Christopher Wylie zase upozornil, že firma Cambridge Analytica zneužila osobné údaje miliónov užívateľov sociálnej siete Facebook.

Posledná kategória „Titani" združuje ľudí ako napríklad Elon Musk, Jeff Bezos, Roger Federer či Oprah Winfrey.

Celý zoznam 100 najplyvnejších ľudí roku 2018 si môžete pozrieť TU.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?