Správy z vášho kraja:
25. 04. 2018 13:30 , článok bol aktualizovaný 25. 04. 2018 13:44 | KODAŇ/TASR

Dánsky vynálezca Madsen dostal za vraždu novinárky doživotie

Kim Wallovú zabil na svojej ponorke a tvrdil, že išlo o nehodu.

Dánsky vynálezca Peter Madsen
Dánsky vynálezca Peter Madsen Foto: TASR

Dánskeho vynálezcu Petra Madsena odsúdili za vraždu švédskej novinárky Kim Wallovej na doživotie. V stredu o tom rozhodol súd v Kodani, informovala agentúra DPA. Hrozí totiž, že svoj čin zopakuje. S odvolaním sa na psychiatrický posudok podozrivého to v pondelok na pôde súdu v Kodani uviedol prokurátor Jakob Buch-Jepsen.

V správe sa ďalej uvádza, že Madsen má narcistické sklony a je sexuálnym deviantom, netrpí však duševnou chorobou. Madsen podľa Bucha-Jepsena nie je šialený, ale "emočne narušený s ťažkým nedostatkom pocitu empatie, hnevu a viny".

Ako uviedla sudkyňa Anette Burköová, spoločne s dvoma porotcami sa zhodli na tom, že Wallovej smrť bola vraždou, pretože Madsen neposkytol "dôveryhodné" vysvetlenie.
Madsen si rozsudok vypočul stojac v tichosti. Jeho obhajca následne oznámil, že proti verdiktu podá odvolanie.

 

Novinárku zabil na svojej ponorke

Wallová navštívila 10. augusta 2017 Madsena na jeho podomácky vyrobenej ponorke, aby s ním urobila rozhovor. O deň neskôr sa ponorka potopila v zálive Köge ležiacom juhozápadne od Kodane, Madsena sa podarilo zachrániť.

Telo novinárky sa nenašlo, po viac ako desiatich dňoch však vylovili z mora pri dánskom pobreží jej trup, od ktorého boli úmyselne oddelené hlava a končatiny. Neskôr sa podarilo nájsť i ďalšie časti tela, na ktorom sa bolo 15 bodných rán.

 

Madsen odmietol obvinenie z vraždy Wallovej, ale priznal sa k tomu, že jej telo rozštvrtil a jeho časti zabalené v plastových vreciach vyhodil do mora.

Telo sa snažil zaťažiť oceľovými rúrami. Vo svojich výpovediach najprv uvádzal, že Wallovú vysadil na malom ostrove, následne hovoril o nehode, pri ktorej novinárke spadol na hlavu poklop, a nakoniec prišiel s verziou, že išlo o otravu oxidom uhoľnatým.

Dánsky novinár Madsen dostal doživotie
Dánsky novinár Madsen dostal doživotie Foto: TASR
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?