25. 04. 2018 22:49 , článok bol aktualizovaný 26. 04. 2018 17:05 | LONDÝN/TASR

Ďalšia rana pre rodičov údajne nevyliečiteľne chorého chlapca

Odvolací súd neumožnil Alfieho prepravu do Talianska.

Alfie Evans
Alfie Evans Foto: Profimedia.sk

Britský odvolací súd zamietol v stredu odvolanie rodičov údajne nevyliečiteľne chorého 23-mesačného chlapca Alfieho Evansa proti rozhodnutiu súdu o zákaze jeho prepravy na liečbu do Talianska. Informovala o tom agentúra DPA.

Traja sudcovia odvolacieho súdu v Londýne zamietli samostatné odvolania Alfieho otca Thomasa Evansa a jeho matky Kate Jamesovej proti rozhodnutiam súdov, ktoré dali za pravdu lekárom z liverpoolskej Detskej nemocnice Aldera Heya, že preprava chorého chlapca by nebola v jeho záujme. Alfieho v pondelok odpojili od prístrojov na podporu života. Chlapec na prekvapenie lekárov však stále žije.

Alfieho rodičia chcú syna vziať do Detskej nemocnice Dieťaťa Ježiša (Bambino Gesu) v Ríme, spravovanej Vatikánom. Jej riaditeľka Mariella Enocová v utorok oznámila, že talianske ministerstvo obrany má pripravené lietadlo na prevoz Alfieho do Talianska.

Talianske ministerstvo zahraničných vecí v pondelok informovalo, že Alfiemu Evansovi udelili talianske občianstvo v nádeji, že tento krok umožní jeho prevoz do nemocnice v Ríme.

 
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?