17. 05. 2018 14:19 | TOKIO/jh

Prehnaná japonská presnosť: Vlak odišiel o 25 sekúnd skôr, ľudia sa sťažovali

Dopravná spoločnosť sa musela verejne ospravedlniť.

Japonský rýchlik v Tokiu
Japonský rýchlik v Tokiu Foto: SHUTTERSTOCK/Tupungato

Japonci opäť ukázali, ako veľmi je pre nich presnosť a dochvíľnosť dôležitá. Rýchlik zo stanice v meste Notogawa odišiel o 25 sekúnd skôr. Slovák by to ani nezaregistroval, naopak, potešil by sa, že vlak nemešká niekoľko minút.

Typickému Japoncovi však niečo také neujde. Na dopravcu sa po tomto incidente začali hrnúť sťažnosti cestujúcich, ktorí spoj nestihli. Ostatní Japonci sa tiež negatívne vyjadrovali na sociálnych sieťach. Dopravný podnik sa musel preto verejne ospravedlniť, uviedla televízia BBC.

Nestalo sa to však prvýkrát. Minulý rok v novembri išiel iný vlak o 20 sekúnd skôr. Vtedy ale na nástupišti nezostal žiadny cestujúci, ktorý by vlak nestihol. V Notogawe ich však zostalo niekoľko a vlak im odišiel pred nosom.

Japonci sú zásadoví a veľmi presní. Spoločnosť The West Japan Railway Company sa ospravedlnila, že „spôsobila veľké nepríjemnosti cestujúcim, ktoré sú skutočne neodpustiteľné." Ospravedlnenie je myslené s úplnou vážnosťou.

Komentáre na sociálnych sieťach tiež neboli myslené s humorom:„To je hanba! Odísť o 25 sekúnd skôr? Čo keby chcem chytiť vlak 4 sekundy pred odchodom?" uviedol Japonec na Twitteri.

Pre zvyšok sveta je tento prípad bizarný a vtipný.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?