Správy z vášho kraja:
18. 05. 2018 17:11 , článok bol aktualizovaný 18. 05. 2018 20:49 | SANTA FE/TASR

Už vedia, kto je podozrivý zo streľby na strednej škole v Texase

Hlásili osem až desať obetí.

Streľba na strednej škole v Santa Fe, americkom štáte Texas
Streľba na strednej škole v Santa Fe, americkom štáte Texas Foto: TASR

Predstaviteľ justície identifikoval osobu zadržiavanú vo väzbe za piatkovú streľbu na strednej škole v texaskom meste Santa Fe ako 17-ročného Dimitriosa Pagourtzisa. Informáciu poskytol tlačovej agentúre AP nemenovaný predstaviteľ.

Podľa vyjadrení úradov zahynulo pri streľbe osem až desať ľudí, väčšinou študentov. Išlo o najkrvavejší takýto masaker od streľby na strednej škole vo floridskom Parklande, po ktorej vzniklo hnutie tínedžerov za prísnejšiu kontrolu strelných zbraní. Žena, ktorá zdvihla telefón na čísle patriacom rodine Pagourtzisovcov, sa odmietla s agentúrou AP rozprávať. Povedala: "Doprajte nám teraz chvíľu pokoja, vďaka."

Pagourtzis hráva za juniorský futbalový tím strednej školy v Santa Fe a je členom tanečného súboru pri miestnej gréckej pravoslávnej cirkvi.

Polícia zadržala po streľbe aj druhú podozrivú osobu. Stredná škola v Santa Fe, meste ležiacom približne 48 kilometrov východne od Houstonu, je po streľbe uzavretá. Streľba sa odohrala okolo 08.00 h miestneho času (15.00 h SELČ), krátko po začiatku vyučovania.

Jedna študentka pre houstonskú televíznu stanicu KTRK do telefónu povedala, že strelec prišiel na jej hodinu umenia a spustil streľbu do žiakov.

Ranených študentov odvážali sanitky do nemocníc, informovala televízia Sky News. Lekár Safi Madain, šéf jednotky intenzívnej starostlivosti v texaskej nemocnici Clear Lake Regional Medical Center, uviedol, že v jeho zariadení ošetrili osem pacientov zranených pri streľbe a šiestich už prepustili. Jeden je však stále v kritickom stave a druhý v stabilizovanom stave. Podľa lekára sú zrejme všetci študentmi strednej školy, kde utrpeli strelné poranenia.

Ďalšie obete ošetrovali v nemocnici v Galvestone. Lekár David Marshall oznámil, že jeden dospelý muž sa nachádza v kritickom stave. Muž bol postrelený do hornej časti ruky a podstupuje operáciu.

Útok v Santa Fe je treťou streľbou na americkej škole za posledných sedem dní a 22. takouto streľbou od začiatku roka, uviedla televízia CNN.

Streľba na strednej škole v Texase
Streľba na strednej škole v Texase Foto: TASR
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?