Správy z vášho kraja:
23. 05. 2018 10:43 | NEW YORK/jh

Rodičia nevedeli dostať z domu 30-ročného syna. Urobili niečo, čo by nikto nečakal

Dali celú vec na súd. Ich syn je totiž flákač, ktorý nemá prácu a odmieta sa osamostatniť.

Mark a Christina Rotondovci na súde so synom Michaelom
Mark a Christina Rotondovci na súde so synom Michaelom Foto: YouTube.com

Manželia z New Yorku si nevedeli dať rady so svojím 30-ročným synom, ktorý odmietal odísť z domu a osamostatniť sa. Boli už zúfalí a nevideli východisko. Museli dať preto celú vec na súd.

Mark a Christina Rotondovci dali synovi Michaelovi aj finančnú hotovosť, aby sa konečne posunul vpred, dospel a odišiel z rodičovského domu. Nepomohlo to však. Ich syn je flákač, je stále nezamestnaný a nič so sebou nerobí. Nemohli sa už na to pozerať.

Dali mu aj ultimátum, že keď neodíde do dvoch týždňov, budú musieť použiť donucovacie prostriedky. Tým mysleli súdny proces, ktorý teraz vyhrali a sudca Michaelovi nariadil dom opustiť.

To sa mladému mužovi vôbec nepáči. Na súde sa poriadne nahneval, uviedol portál news.com.au.

„Je to nespravodlivé a veľmi nepríjemné," vyjadril sa na súde. „Snažil som sa odísť niekoľkokrát. Rodičia mi dokonca prestali dávať jedlo a odstavili ma od telefónu. Nemyslím si, že zničiť niekoho znamená milovať ho," sťažoval sa ako malé dieťa.

Peniaze, ktoré mu rodičia dali, nevyužil na to, aby si našiel iné bývanie, ale všetky ich minul. Aj napriek tomu dostal ponku, že mu zaplatia opravu auta. Ani to nepomohlo.

Pred súdom sa Michael obhajoval sám. Žiadal, aby mu rodičia dali ešte aspoň šesť mesiacov na vysťahovanie. Sudca Donald Greenwood mu ale túto požiadavku neuznal. Nariadil, aby právnik rodičov vypracoval podmienky vysťahovania aj s dátumom, dokedy má Michael odísť.

Napriek tomu, že všetci bývajú v jednom dome, takmer vôbec spolu nekomunikujú. Rodičia mu preto písali listy, kde uvádzali svoje prosby, neskôr žiadosti. Teraz po súde to bude zrejme ešte horšie.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?